Sostinės savivaldybei trūko kantrybė dėl nepajudinamų mašinų: laukia išvežimas ir baudos

Sostinės savivaldybei trūko kantrybė – kelerius metus iš vietos nepajudintų mašinų, kai kurie savininkai jau neberas jau ne tik namų kiemuose, bet ir prie servisų ar degalinių. Viešosios tvarkos pareigūnai tokias mašinas išveža į specialią aikštelę, o štai savininkų laukia nemenkos išlaidos.

Tiesa, taip būna, jeigu automobilio savininkus pavyksta nustatyti, o jeigu ne, vaiduokliais virstančios mašinos, teismui leidus, keliauja į metalo laužą. O pinigai už jas į – miesto kapšą.

Techninės pagalbos keltuvas paruoštas, ant automobilio ratų kabinami laikikliai, ir jau netrukus darbininkai ant keltuvo krauna net dvejus metus autoserviso teritorijoje trūnijusį senuką “Peugeot”.

Savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnams apie mašiną virstančią vaiduokliu, pranešė autoserviso darbuotojai.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sostinės savivaldybei trūko kantrybė dėl nepajudinamų mašinų: laukia išvežimas ir baudos

„Čia yra kliento mašina. Padarai sąmatą, neapsimoka remontuoti, ir tiesiog nepasiima. Tai automobilio savikaina yra 500 eurų, daugiau nei 500 eurų jau niekas neremontuos“, – sako serviso darbuotojas Vladas.

Tai ne vienetinis atvejis.

„N laiko jau stovi tos mašinos. Čia buvo net ne viena mašina, čia gal šešios tokios stovėjo“, – pasakoja Vladas.

Per dieną Vilniaus viešosios tvarkos pareigūnai tokių išveža po šešias. Jie sako kaskart gavę skundą dėl mašinos vaiduoklės jos tempti nepuola. Pirmiausia jie palieka pranešimas. Jeigu šeimininkas nereaguoja, pareigūnai imasi kitokių veiksmų.

„Jeigu žmogus neatsiliepė, nesusisiekė, ten yra kontaktai nurodyti, nepatraukia to automobilio, tada jau siunčiamas pranešimas. Raštiškas“, – teigia Viešosios tvarkos skyriaus atstovas Nerijus Giedrys.

REKLAMA

O jeigu savininkas nežinomas, mašina išvežama iš karto. Tad štai ši “Mazda” gali būti irgi išvežta, nes niekas jos neatsiima iš degalinės teritorijos.

Neeksploatuojamu automobilis tampa kai baigia galioti techninė apžiūra. Štai tada jeigu jis trukdo eismui, ar sukelia pavojų pėstiesiems, gali būti išvežtas į savivaldybės aikšteles. Pareigūnai sako viena jau yra užpildyta, joje trūnija apie du šimtus mašinų.

Jos akylai saugomos, mat atsiranda ilgapirščių bandančių nupilti kurą. O štai atsiima mašiną retas savininkas – per beveik pusantrų metų atsirado apie penkis. Jų laukia nemenkos išlaidos.

„Jam yra už automobilio nuvežimą išrašoma sąskaita, už saugojimą, ir pagal ATPK“, – kalbėjo N. Giedrys.

Aikštelėje mašinos saugomos metus. Vėliau pareigūnai kreipiasi į teismą, kad šis mašiną pripažintų bešeimininke. O tada savivaldybė sprendžia tolesnį automobilio likimą.

„Priduodant kaip metalą. Nes tas turtas nėra vertas. Jeigu aišku didesnės vertės transportas yra nuvaromas, ir jo niekas nepasigenda, tai natūralu, kad niekas bukai jo neveš į metalo laužą, bet sakau, tokių mašinų yra vienetai“, – sako Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.

Tiesa, savivaldybės atstovai sako sulaukiantys kur kas daugiau skundų nei išveža mašinų. Mat kartais kaimynas skundžia neįtikusį kaimyną ir praneša, kad šis su sava mašina niekur neišvažiuoja. Todėl pareigūnai žmones ragina pranešti atsakingai. Ir nesvarbu, mašina stovi daugiabučio kieme ar bet kurioje kitoje miesto vietoje.


Rašyti komentarą...
L
Life
2020-11-22 10:22:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senai laikas nuvežti pamestus automobilius. Šita problema visoje Lietuvoje
Atsakyti
0

J
Julija
2020-11-22 10:41:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereikia verkti, tegul tik paskambina, ir pranėša, kad parduoda - atvažiuos ir paims. O dėl tokių griozdų nėra vietų mašinai pastatyti
Atsakyti
-3

J
Je
2020-11-22 11:10:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pareigūnas turėtų būti protingas ,žinoti savo vietą ir laiką. Ar Poderskis įvertina pandemijos laiką nukeldamas metalinius garažus Vilniuj ir sujudėdamas dėl paliktų automobilių ,ar nori pribaigti pensininkus pandemijos rizikos grupėj,kas jį sukontroliuoja? Va taip rinkėjų mažumos"išrinkieji" vykdo piliečių valią...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų