Medžio drožėjas sukūrė paminklą koronavirusui: nori priminti svarbų dalyką

Krakėse sugautas koronavirusas. Tiesa, perkeltine prasme. Žinomas medžio drožėjas sukūrė ąžuolinį paminklą šiai pavojingai infekcijai. Vyras menine kalba siekia priminti visiems, koks gajus yra šis užkratas. Tad būtina nuo jo deramai saugotis.

„Šiais laikais mes kovojam su drakonu, vieną galvą nukertam, kita užauga – iki begalinio. Čia analogiška su tuo virusu“, – sako skulptorius Vytautas Ulevičius.

Kompozicijoje persipynę, viena už kitą baisesnės nelabuosius primenančios galvos. Medžio drožėjas sako, kad ir Covid-19 užsikrėtusiųjų statistika auga kaip tos mistinės pabaisos hydros nukirstos galvos: kol vienas pagyja – dešimtys suserga.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Medžio drožėjas sukūrė paminklą koronavirusui: nori priminti svarbų dalyką

„Čia yra pabaisa XXI amžiaus. Buvo visokių ligų, ėjo ir praėjo, praeis ir tas, bet kol praeis – mes amžininkai esam“, – pasakoja V. Ulevičius.

Vieną gerokai mažesnę skulptūrą skirtą koronavirusui tautodailininkas buvo išskaptavęs ir kai Lietuvą kamavo pirmoji ligos banga.

Koronavirusui nevaldomai įsismarkaujant, devintą dešimtį įpusėjęs tautodailininkas atvirauja norėjęs savaip atkreipti visų dėmesį. Ne vien medikai ar kiti specialistai turi paprotinti žmones, kad šį pavojingą užkratą galima sustabdyti tik deramai saugantis. 

„Reikia galvoti, kam gyvenam, dėl ko gyvenam. Kad tu apsirgsi, tai dar nieko, bet kitus apsargdinsi, o čia jau negerai. Tai ir dariau tą darbą, kad žmonės suklustų, juk ta liga yra baisybė, ji nematoma. Nematomas eina per miestą, per kaimus – visur eina jisai. Tai reikia apsisaugot, stengtis laikytis tų taisyklių – rankas plauti, kaukes dėvėti, atstumą laikyti, nesiburti“, – teigia V. Ulevičius.

Kūrėjas prie šios skulptūros plušėjo apie savaitę. O kai užbaigė, tarsi juokaudamas pranešė seniūnui, kad korona sučiupta. Šis sako – kūrinys stebina.

REKLAMA

„Tik kvaili nenešioja kaukių, reikia saugoti save, ir tik nuo mūsų priklausys, ar ta korona bus pagauta Krakėse galutinai, ar vis dėlto Vytautui teks skulptūrą plėsti“, – kalbėjo Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

Tautodailininkas skulptūroje užkoduotą pavojingąją koroną kaip reikiant įtvirtino, po kojom akmenį parito, grandinėmis apraizgė ir dar mediniu smaigu pervėrė. Vyras taip praneša, kad atsipalaiduoti negalima, nes šis virusas tik to ir laukia.

„Kad jis nepabėgtų, dar reikia surišt grandine. Jau gatavas, supančiuotas, o čia dar reikia pribaigt, kurie gyvi išliko virusai, kad neatsikeltų, jie nereikalingi“, – sako V. Ulevičius.

Skulptūrą drožęs iš tvirčiausio medžio – ąžuolo, kad būtų ilgaamžė ir ateinančioms kartoms primintų, ką pasauliui teko išgyventi.

„Čia yra ir data užrašyta, kad atsimintumėm, 2020 metais buvo ta liga, kurie dar gims. Tai ta ligą pamirš, o tas paminklas turi primint“, – pasakoja V. Ulevičius.

V. Ulevičius yra sukūręs šimtus darbų, jo kūriniai puikuojasi įvairiuose ir ne tik Lietuvos muziejuose.

Krakių miestelio centras pilnas jo drožtų skulptūrų. Tačiau paminklą baisiajam koronavirusui sako kol kas prie namų valdoje įkurto muziejaus paliksiąs, kad lankytojai apžiūrėtų.


Rašyti komentarą...
V
Va
2020-11-14 11:30:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kieno ta pradžia ir kas išleido džiną iš butelio?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų