Pamatykite iš arti: kaip saugioms šventėms dėl COVID-19 ruošiasi pats Kalėdų Senelis

Likus dar dviem mėnesiams iki neabejotinai ypač vaikų laukiamos metų šventės – Kalėdų – kviečiame trumpam užsukti į Kalėdų Senelio kaimelį Laplandijoje ir ne tik pasisveikinti su Seneliu, bet ir pasižiūrėti, kaip jam sekasi ruoštis Kalėdoms, kai pasaulį kausto COVID-19 krizė.

Kalėdų Senelis Joulupukis kviečia vaikus sėsti arčiau, bet bendrauti su svečiais šiemet tenka neįprastai, pro organinio stiklo lakštą. Kalėdų senelis senas ir itin saugosi koronaviruso.

Kalėdų Senelio namuose – Rovaniemio miestelyje Laplandijoje šiemet visi Kalėdų laukia ne taip džiaugsmingai kaip įprasta. Mat čia trūksta šurmulio ir vaikų juoko – pas senelį šiemet lankosi tik vietos vaikai. Svečiai iš užsienio dėl koronaviruso ir kelionių apribojimų – retenybė. Vaikai bijo, kad tik Kalėdų netektų atšaukti.

„Bus sunku. Kaip mes gausime dovanas? Negalima atšaukti Kalėdų“, – sako 8 m. Kianna.

„Bijau, kad dėl viruso Kalėdų senelis iš viso neatvyks“, – pasakoja 6 m. Edvin.

Bet Joulupukio pagalbininkai ramina. Kalėdos ir dovanėlės niekur nedings. Tik jiems patiems – už poliarinio rato dirbantiems žmonėms ir elfams – nebus progos užsidirbti, juk turistai – pagrindinis jų pajamų šaltinis.

„Vietos verslams ir Kalėdoms iškilo pavojus. Kalėdos, žinoma, bus, bet ar jos bus linksmos?“ – teigia Rovaniemio turizmo atstovė Sanna Karkkainen.

Laplandijoje keliones ir pramogas pusnyse siūlantys verslininkai skaičiuoja, kad užsakymai krito 50-80 proc., ir norėtų, kad į Suomiją atvykstantiems užsieniečiams nebūtų privaloma 2 savaites izoliuotis.

„Situacija su COVID blogėja, bet mes galime aptarnauti suomius, kurie serga taip pat kaip ir užsieniečiai. Bet pastarųjų aptarnauti negalime – tai nesuprantama“, – kalbėjo turų organizatorė Antti Antikainen.

Verslas skundžiasi, o statistika negailestinga – Suomijoje susirgimų COVID-19 daugėja, kaip ir visoje Europoje. Senasis žemynas nenoriai, bet pamažu grimzta į antrą karantiną, tad ir kelionių suvaržymai niekur nedings.

REKLAMA

„Pernai džiaugiausi, kad pagaliau pradedu daugiau uždirbti. Bet atėjo korona, ir grįžome į vietą“, – sako haskių šeimininkas Valentijn Beets.

Laplandijoje 8 proc. gyventojų dirba turizmo sektoriuje. O rugpjūčio skaičiavimais – užsienio turistų srautas palyginti su pernai metais sumažėjo 78 proc. Belieka tikėtis, kad Kalėdos išties atneš stebuklų – ir pasaulis greitai išsivaduos iš COVID-19 pančių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų