Pirmą kartą Lietuvoje atlikta nervo sujungimo operacija panaudojant implantą

Šiauliuose pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse panaudojant implantą atlikta rankos riešo nervo sujungimo operacija aštuoniolikmečiui vaikinui. Po operacijos praėjus keliems mėnesiams vaikinas jaučiasi gerai ir ranka sveiksta sparčiau nei to galima būtų tikėtis po tradiciniu būdu sujungto nervo, jei jis būtų paimtas iš kitos vietos.

18-metis šiaulietis Mantvydas jau kelintą kartą pasitikrinti ateina pas jo sužalotą riešą operavusį gydytoją Nerijų Kutrą. Vaikinas po nekalto pasistumdymo su draugais parvirto ant stiklų ir stipriai susižalojo kairę ranką. Pamatęs, kas atsitiko iš karto paprašė iškviesti medikus.

„Iš karto draugai maikes plėšt, rišt. Kvietė greitąją, po kokių dešimt minučių atvažiavo ir išvežė. Jo, daug kraujo netekau, gal apie litrą. Daug išbėgo. Šiaip tai laiptinė visa kruvina buvo“, – sako pacientas Mantvydas.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pirmą kartą Lietuvoje atlikta nervo sujungimo operacija panaudojant implantą

Ortopedas traumotologas apžiūri gyjančią jaunuolio ranką. Jei būtų nieko nedaroma, šiaulietis nejaustų pirštų galiukų. Dabar per tris mėnesius vaikinui atsigavo daugiau nei du trečdaliai plaštakos. Gydytojas sako, kad viltis, kad viskas bus kaip prieš traumą yra labai didelė.

REKLAMA

„Blogiausias dalykas yra tada, kai nervas turi defektą ir tam kad jį susiūti reikia pritempti vieną galą prie kito. Tai jei nervą tempi – nervas labai nemėgsta tampymo. Tai regeneracija jo yra daug blogesnė. Kitas dalykas, tik susiuvus – visas organizmas pradeda randėti toj vietoj“, – pasakoja ortopedastraumatologas Nerijus Kutra.

Vaikino ranka buvo operuojama nauju Lietuvoje ir Baltijos šalyse metodu. Nutrūkusius nervo galus sujungiant naujos kartos implantu, vamzdeliu sujungtas nutrūkęs nervas. Tokios operacijos metu nereikia iš kitos kūno dalies imti nervo, taip donorinė vieta, iš kurios paimamas nervas, lieka nejautri, gali formuotis neuroma. Vamzdelis gali būti naudojamas ir tada, kai nutrauktas nervas ir atsiranda tarpas, ir tada, kai nervas tik įpjautas.

„Kuris geriau, sunku pasakyti. Aišku, implantas, mes nepanaudojam nervo iš kitur, čia yra labai didelis pliusas, plius mes apsaugom nuo randėjimo. Nes randėjimas duoda savo minusų. Tai yra didžiausi pliusai patys“, – teigia N. Kutra.

Mantvydas sako, kad jo ranka sparčiai sveiksta, tačiau liesdamas karštą ar šaltą paviršių vis dar nieko nejaučia, tad teko net nusideginti pirštų galiukus:

„Jaučias dar toks gumuliuks. Čia yra tas, kaip ten sakė, toks 5 mm, nežinau kaip jis vadinas. Jaučias.“

Kol ranka bus visiškai veiksni, Mantvydą medikai dar stebės, tačiau jau dabar vaikinas gali gyventi pilnavertį gyvenimą.


Rašyti komentarą...
K
Kazimieras
2020-07-12 12:59:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mūsų medikai - JĖGA !!!
Atsakyti
-1

J
Javol
2020-07-12 15:01:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na va bent vieną gerą puiki žinia, o tai vis coronija , nužudė , iššoko per langą, mirė , papjovė ...........
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų