Nepilnametę merginą kaimo turizmo sodyboje pernai žiauriai sumušęs ir pasikėsinęs išžaginti kovinio sporto medalininkas iš Jurbarko išgirdo teismo nuosprendį už tai, ką padarė. Nors tyrimui vadovavusi prokurorė prašė skirti 5 metų realią laivės atėmimo bausmę, teismas vaikinui skyrė beveik 3 su puse metų kalėjimo, bausmės vykdymą atidedant trims metams. Jei per šį laikotarpį jaunuolis neprisidirbs, kalėjimo išvengs.

Į teismo salę lydimas tėvų eina poilsio sodyboje Tauragės rajone nepilnametę pernai gegužę pasikėsinęs išžaginti, o šiai pasipriešinus, ją žiauriai sumušęs kovinio sporto medalininkas iš Jurbarko. Netrukus jis išgirs nuosprendį už tai ką padarė. Nors merginai medikai nustatė žandikaulio lūžius, psichologinę traumą ir  potrauminį sindromą, teismas šiandien nusprendė, už nesunkų sveikatos sutrikdymą, pasikėsinimą išžaginti bei nepilnametės išprievartavimą vaikinui skirti trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę ją atidedant trejiems metams. Vaikinas įpareigotas toliau mokytis ir dirbti, nekeisti gyvenamosios vietos bei 12 mėnesių nevartoti alkoholio.

REKLAMA

„Kadangi nusikaltimą kaltinamasis padarė būdamas nepilnametis, prisipažino, gailėjosi nuoširdžiai, atsiprašė nukentėjusios ir jos tėvo, atlygino iš dalies neturtinę žalą, yra teisiamas pirmą kartą, administracine tvarka nėra baustas, dėl to atsižvelgęs į visas aplinkybes, vadovaudamasis teismine praktika teismas skyrė laisvės atidėjimo bausmę ją atidėdamas trims metams“, – sako teismo atstovas Mindaugas Radvila.

Po trejų metų teismas įvertins, kaip visą šį laikotarpį vaikinas elgėsi laisvėje ir spręs, tupdyti jaunuolį už grotų ar ne. Teisėjai atsižvelgs ir kaip vaikinas paisė apribojimų. Jis, teismo sprendimu privalės mokytis arba dirbti, nekeisti gyvenamosios vietos be pareigūnų žinios, 12 mėnesių nevartoti alkoholio. Taip pat atlyginti nukentėjusiems turtinę ir neturtinę žalą.

„Žala iš viso šioje byloje paskaičiuota yra neturtinė 12 000 eurų. Kadangi kaltinamais atlygino iš dalies žalą, tai yra 5000 jau sumokėjo, tai likusią 7000 eurų žalą priteisė iš jo. Taip pat teismas tenkino civilinius ieškinius dėl turtinės žalos. Tai beveik 4500 eurų“, – pasakoja M. Radvila.

Tyrimui vadovavusi prokurorė teismo prašė jaunuolį įkalinti penkeriems metams, bausmės vykdymo neatidedant. Tiesa, jos pritarimu byla buvo nagrinėjama pagreitinto proceso tvarka, todėl teismas ir sumažino bausmę trečdaliu, įsitikinęs nukentėjusios merginos advokatas. Todėl jis sprendimą žada skųsti, prokurorė dėl to dar neapsisprendė.

„Mes vertiname neigiamai, nes iš tiesų manome, kad skirta bausmė yra per švelni. Kalbėjau su merginos tėčiu, toks teismo sprendimas jį tikrai nuliūdino. Ir paklausys, sakė, mano patarimo ir tikrai tokį sprendimą skųs. Mes manome, kad tik reali laisvės atėmimo bausmė būtų tai, kas padėtų įgyvendinti baudžiamojo proceso paskirtį, tai yra bausmės tikslai būtų pasiekti tiktai, mūsų manymu, paskyrus realia laisvės atėmimo bausmę“, – teigia nukentėjusiosios advokatas Mindaugas Vasiliauskas.

REKLAMA

Išgirdęs nuosprendį jaunuolis išlieka ramus. Tik rankos dreba. Jo mama, politikė – buvusi Darbo partijos Jurbarko rajone narė – sukasi nuo kamerų, tėvas laikosi šaltai. Nė vienas į žurnalistų klausimus nereaguoja.

O štai Tauragės, kurioje ir vyko teismas, gyventojai, mano, kad kalėjime jaunuolis turi daugiau šansų suprasti savo klaidą ir pasitaisyti nei laisvėje arba  tiesiog už jo nusikaltimą trokšta kraujo ir keršto:

„Lai ir jis patiria tą patį, ką ta mergaitė patyrė. Ne, ne, tai nežmoniška.“

„Aš skaitau, kad mažai. Gaila žmogaus, padarė klaidą, bet aš kaip mama sakau, kad mažai.“

„Iki gyvos galvos.“

„Aš esu nuo Jurbarko kilęs. Tą politikę žinau, nesąmonė, netikus boba ta motina yra.“

„Anksčiau būdavo, tik „biški“ kas, tik išprievartavo, jau 8-10 metų, o čia. Tiek sumušė, sudaužė ir atrodo, kad čia.. Aš net nežinau.“

Žmonės piktinasi ir visos šalies iškreipta teisingumo sistema, ir šiandieninę bausmę skriaudikui ir prievartautojui lygina su kitu teismo sprendimu, kuris plungiškį ketveriems netams į kalėjimą įgrūdo už tai, kad šis pardavė trečdalį gramo kanapių nepilnamečiui.

Aleksandras
2020-02-27 20:39:42
Butu idomu isgirsti kaip zurnalistai situo klausimu paima interviu is prezidento!!! Kokia jo nuomone apie tokius yvikius ir tokius teiseju nuosprendzius letuvoje?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Baisu 2020-02-28 23:02:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tokį padarą reikia žmonių teismui atiduoti, nes mūsų šalies teismas jau nesugeba būti nešališkas. Čia ir taip aišku, politikės sūnus tikrai nebus nuteistas.   ATSAKYTI
Bbd 2020-02-28 21:02:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pidarasai kurva teisejai bybi dejau ant teisingumo    ATSAKYTI
Tadas 2020-02-28 16:59:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip skiriasi tvarka išsivysčiusiuose šalyse ir pas mus. Amerikoje nuteisė seną milijardierių kuris kažkada naudojosi moterimis, seksualiai priekabiavo. O pas mus gali sudaužyti mergaitę ir būti nebaudžiamas, "Pūko" šeimininkas irgi išteisintas. Ir kur tos aktivistės už moterų teises ? Šneka nesąmones apie vyrų ir moterų nelygias kainas plaukų kirpimuose, o čia mergaites mušą, deginą. Tos aktivistės prie teismo rūmų su akmenimis stovėti turėtų.   ATSAKYTI
Edgaras 2020-02-28 14:55:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rodo pavyzdį kitiems jauniems nusikaltėliams, kaip galima lengvai išsisukti realiai nenubaustam.    ATSAKYTI
Tauragiškis 2020-02-28 07:58:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šis nuosprendis parodę, kad teisėsauga Lietuvoje mirusi. Todėl siūlau nuet prie Tauragės teismo rūmų ir uždegti žvakelę už anapilin išėjusią teisėsaugą.

   ATSAKYTI
Marius 2020-02-28 06:06:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikra visom prasmem atsilikusi teisesauga.zmogaus sveikata nieko verta.Slykstu    ATSAKYTI
Va va 2020-02-28 03:34:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu va ir musu teismu politika kaip paugliai ar vaikai nebus drasus nagli priess suaugusius kad teismai juos globoja isleidzia i laisve uz nusikaltimus
Tiesiog valdo gal pinigai pinigai!!!!   ATSAKYTI
Va va 2020-02-28 03:34:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu va ir musu teismu politika kaip paugliai ar vaikai nebus drasus nagli priess suaugusius kad teismai juos globoja isleidzia i laisve uz nusikaltimus
Tiesiog valdo gal pinigai pinigai!!!!   ATSAKYTI
Darko 2020-02-28 02:58:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia ne lietuva, - čia gi KAMBODŽA!! - Atėjo šlykštūs pasipinigavimo laikai po TSRS žlugimo, nėra valstybinių įstatymų, nes daug jų ne tik nesukurti, bet su nesuprantamais punktų pataisymais nematomais eiliniam piliečiui, o ir daguma iš vis nukreipti ne teisės gynimui!!NUSIKALTĖLIAI paleidžiami už PINIGUS, Aplink visokiausių PINIGINIŲ "baudelių" už prigalvotus nusižengimus DORIIESIEMS,o ir vėl visokie PINIGĖLIAI jei kreiptis į apeliacinį?Ar labai mane nubaustų už tai mane, jai gindamas tą merginą nuo bjauraus iškrypėlio, panaudočiau elektrinį žeberklą o kol kratytūsi ant jo, prispardyčiau makaulį gulinčiam?-Gi brutalaus psichinio iškrypėlio nuolankumu nepamokysi!!!    ATSAKYTI
Darko 2020-02-28 03:08:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal ir vėl tie PINIGĖLIAI? :D  
Ričardas 2020-02-28 01:38:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar jūs suprantat, kad teismas po metų jam jau leis naudoti alchogoly, o visi kiti tai galės paragauti tik nuo 21 metu? Kas čia per triukas?
   ATSAKYTI
Lt 2020-02-28 01:20:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išlepintas vaikas.Tėvus bausti reikia.   ATSAKYTI
Vai, vai 2020-02-27 23:49:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Juk čia Lietuva. Čia gera gyventi nusikaltėliams.    ATSAKYTI
x 2020-02-27 23:47:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Matomai visa šeima supuvusi, šlykštynės.   ATSAKYTI
Gaga 2020-02-27 23:25:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vat ir broliai lavrinovičiai gerai praslydo ir kaip dabar gerai, tas gal ir galvoja praslyst. Žulikai. Bausti negalima pasigailėti,,,,,,, kur dėti kablelį.?    ATSAKYTI
Dzūkas 2020-02-27 22:03:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Protui nesuvokiamas teismo sprendimas.   ATSAKYTI
Zydrunas 2020-02-27 21:54:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mama išpirko suneli parazitų gauja pasodinti pas rimtus vyrus pamatys gyvenimo prasme   ATSAKYTI
istorijos_pamokos 2020-02-27 21:39:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Amerikiečiai praėjusio amžiaus viduryje tokiais atvejais siųsdavo gausias FTB pajėgas į vietovę, kurios laikinai perimdavo teisėsaugos funkcijas ir imdavosi tyrimo. Šiuo atveju vėliausiai pirmadienį didelis desantas LKPB, STT, Generalinės prokuratūros ir VRM iš Vilniaus turėtų užplūsti Jurbarką ir Tauragę, STT turėtų pasidomėti "stogu" Vilniuje, kuris galėtų būti Skvernelio aplinkoje. Atliekami poėmiai ir kratos, areštai Jurbarko ir Tauragės policijoje, prokuratūroje, teisme, Jurbarko raj. savivaldybėje. Paskiriami laikinai einantys pareigas vadovai iš kitų miestų ar centrinių aparatų. Vėliausiai pirmadienio vakarą generalinis prokuroras Mantas Pašilis deda pareiškimą dėl atsistatydinimo Nausėdai ant stalo. VSD analitikai dar savaitgalį siunčia savo išvadas į prezidentūrą. Kitaip nieko nebus.
   ATSAKYTI
Stebėtojas 2020-02-27 21:37:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Karmo jam atlygins, o toje byloje teisėsauga parodė savo veidą, gėda, gėda.    ATSAKYTI
Meslas 2020-02-27 21:13:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuviška teisėsauga , rusiška buvo teisingesne , supuvusi korumpuota tik savus zulikus palaikanti kas daugiau moka tas teisus ta jauna banditai išpirko jo korumpuoti vagys tėvai pavadinčiau parazitai brudai, banditas visai ymanoma dalykas kerštaus per savo draugus nekaltai aukai ce faktas pagyvensim ir pamatysim o tas bus,,,,,,    ATSAKYTI
Stebetojas 2020-02-27 21:40:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jam gyvenimas atlygins su kaupu ir tikiuosi labai greitai ir su labai didelių skausmu tiek jam tiek tiems "teisingumo" tarnams  
Stebetojas 2020-02-27 21:41:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jam gyvenimas atlygins su kaupu ir tikiuosi labai greitai ir su labai didelių skausmu tiek jam tiek tiems "teisingumo" tarnams  
taigi 2020-02-27 20:42:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
placiasnukis sadistas su savo seiminele triumfuoja dar karta isitikinom kokia neteisinga ir korumpuota teisine sistema lietuvoje pinigai ir pazintys gali viska o kas to neturi uz menkesni nusikaltima sedi kalejime   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Asociatyvi (nuotr. SCANPIX)
Per pasaulį nusirito Žemės valanda, kurios metu išjungiamos šviesos, siekiant atkreipti dėmesį į ekologines mūsų planetos problemas. Tuo tarpu Europoje įsigaliojus griežtam ...
Vairuotoja (nuotr. stop kadras)
Amerikoje policija užfiksuoja tikrai neeilinių nutikimų, tačiau tokio vaizdo dar nebuvo regėję. Norėdami įspėti kitus, kad tokiais būdais galite sukelti pavojų aplinkiniams, ...
Avarija (nuotr. stop kadras)
Socialiniame tinkle „Facebook“ paplito avarijos vaizdo įrašas iš Australijos. Melburne nufilmuota, kaip sankryžoje susidūrė automobilis ir dviratininkas. Iki šiol internautai ...
Nauji automobiliai (nuotr. stop kadras)
Covid-19-a infekcija verslą toliau spaudžią į kampą. Darbdaviai prašo, kad pusei metų būtų pakeistas Darbo kodeksas. Pataisas siūlantys verslininkai norėtų, kad darbdaviams ...
Muštynes naktiniame klube tramdė pareigūnai: užpuoliko poelgis verčia iš koto
Prie naktinio klubo Klaipėdoje įvyko muštynės, buvo iškviesta policija ir greitoji medicinos pagalba. Atvykę pareigūnai išklausė moters pasakojimą, kad du nepažįstami ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų