„Prisipažink arba užtampysim tavo vaiką“ – tokius policijos pareigūnės žodžius telefonu sako išgirdęs Tomas (vardas pakeistas) ir vargu, ar jis būtų nusprendęs viešai laidoje „Prieš srovę“ papasakoti tai, kas vyksta jo šeimoje, jei vieną dieną išleidęs vaiką į mokyklą nebūtų sužinojęs, kad mokykloje berniuko nebėra. Esą sūnaus klasioko mama jam perdavė, kad jo vaiką išsivežė policija.

Jeigu laidos „Prieš srovę“ komanda būtų galėjusi parodyti šio vyro veidą, tai jūs iškart jį atpažintumėte, nes jis – žinomas muzikantas. Esą jo gitaros, jo balso susirenka paklausyti pilnos salės. Tačiau dėl jo mažamečio sūnaus interesų vyro tikrasis vardas neatskleidžiamas, todėl šiame pasakojime jis bus vadinamas Tomu.

Vos prieš kelerius metus Tomo šeimai likimas sudavė siaubingai skaudų smūgį – tragiškoje avarijoje tąkart žuvo jo žmona ir vyras liko vienas su trejų metų sūnumi ant rankų.

Tomas vylėsi, kad antrą kartą, kaip sakoma, žaibas į tą patį medį nekirs, kad antro likimo smūgio jiems su sūnumi išgyventi daugiau neteks. Tačiau nebetylėti dabar nusprendė net ne pats Tomas, o jo draugai – žinomas vyras apkaltintas, kad jis neva mušė vaiką. Tarnybos metus tyrė, nieko nerado ir ėmė grasinti, kad Tomas pats prisipažintų, kitaip vaiką užtąsys ir net išveš į psichiatrinę ekspertizę.

REKLAMA

„Tai yra baisu. Taip neturėtų būti. Vien dėl to dalyvauju šioje laidoje, kad atkreipčiau dėmesį, jog tikrai taip būti negali“, – laidoje „Prieš srovę“ kalbėjo Tomo šeimos draugas Henrikas.

Viskas prasidėjo nuo įpykusios Tomo uošvienės, nuo vaiko močiutės, skundo – esą Tomas kitados, kai jo sūnus dar buvo visai mažas, smurtavo prieš jį, esą sudavė sūnui. Kodėl uošvienė skundą parašyti nusprendė tik dabar, kai vaikas paaugo? Ar ne dėl to, kad pati panoro prisidurti prie pensijos ir auginti jau ūgtelėjusį anūką? Tokių klausimų tarnyboms nekilo – buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Jis vyko visus metus su daugybe apklausų – apklausti ir vaikas, ir pats Tomas, ir ne po vieną, ir ne po du kartus, apklausti ir visi įmanomi liudininkai. Bet galimo smurto įrodymų nerasta ir štai tada vieną dieną tarsi išsipildė policijos grasinimas – Tomo vaikas dingo iš mokyklos.

„Tavo vaiką kažkodėl išsivežė policija“ – štai tokią keistą žinutę vidury dienos Tomas gavo iš sūnaus klasioko mamos. Tada paskambinęs į mokyklą vyras sužinojo, kad jo vaikas išvežtas į psichiatrinę ekspertizę. Kokiu pagrindu, kodėl be tėvo žinios?

„Direktoriui aš kėliau lygiai tokį patį klausimą. Buvo direktorius ir buvo pavaduotoja. Kalbėjau, kad jūs man paaiškinkite, kokiu pagrindu jūs atidavėte vaiką į psichiatrinę, jūs turėjote gauti raštišką nurodymą iš kažko. Sako, kad čia yra slapta, mes negalime rodyti“, – Tomui atšovė mokyklos vadovai.

Tomas teigė, kad pareigūnai ėmėsi tokių veiksmų dėl to, kad nerado jokios kitos priežasties, kaip „prisikabinti“ prie jo ir jo vaiko.

REKLAMA

Tada, kai iš mokyklos dingo Tomas vaikas, kai paaiškėjo, kad jis kažkodėl psichiatrinėje ekspertizėje, vyras prisiminė policijos tyrėjos skambutį. Esą jis buvo toks keistas, kad sunku patikėti tuo, ką toji pareigūnė Tomui pasakė. Pasak jo, policijos tyrėja grasino, kad jei jis neprisipažins pakenkęs vaikui, tai sūnus bus išvežtas į psichiatrinę ekspertizę. Visai taip, kaip ir nutiko.

„Birželio 5-ą dieną buvo tas lūžio taškas. Kai tyrėja pamatė, kad jai nieks nieko nepaliudija, ji absoliučiai neturi ko paduoti į teismą. Ji dirbo dirbo, visus ištardė – iš darboviečių, iš mokyklų, iš darželių – viską surinko ir nieko absoliučiai nėra. Tai koks vienintelis kelias? Vienintelis kelias, kad aš prisipažinčiau. Bet kadangi pas mane tos tarnybos eina viena po kitos, labai gerai čia pasisekė, kad buvo kita specialistė, kitos tarnybos, ir ji čia sėdėjo, kaip mes su jumis, pradėjome kalbėti, o man skambina policija. Sakau, „o, gerai sekasi, kad mūsų nepamiršta“. Sako, „jūs atvažiuokite pas mane, reikia prisipažinti“. Aš sakau, kad nevažiuosiu, nes neturiu, ką prisipažinti. Ir tada ji pradėjo – „tai jūs supraskite, mes užtąsysime vaiką po psichiatrines ekspertizes, užsiundysime vaiko teises“. <...> Tai vat šita kitos tarnybos specialistė sėdėjo ir negalėjo patikėti tuo, ką išgirdo. O aš specialiai telefoną laikiau taip, kad mes kartu girdėtume“, – situaciją papasakojo Tomas.

Laidos „Prieš srovę“ žurnalistai pabandė pasikalbėti su policijos tyrėja – ar išties taip buvo, ar išties po metų tyrimo jokių įrodymų neradusi ji, galbūt pasitarusi su bylos prokuroru, ėmėsi rimtai gąsdinti Tomą – išvežė vaiką ekspertizei ir gal dabar tikisi, kad bijodamas didesnių išpuolių prieš vaiką Tomas išsigąs ir prisipažins net tai, ko sako nedaręs. Į žurnalistų klausimus buvo atsakyta tik raštu.

REKLAMA

Teigiama, kad vaiko interesai nebuvo pažeisti, nes juos gina vaiko teisių tarnyba, o jei Tomui kyla kokie įtarimai, tegu jis pasiskundžia policijos imuniteto valdybai.

„Aš jau pavargau nuo jų persekiojimų, nuo jų tyrimų, bet apskųsiu, jei išeitis tik tokia, nes jau nebežinau, kaip apsaugoti sūnaus sveikatą nuo tų nesiliaujančių apklausų, o dabar dar ir ekspertizės“, – ryžtingai sakė Tomas.

Po mamos žūties, po tos skaudžios siaubingos avarijos kelyje, Tomo sūnui klausimai apie mamą patys jautriausi. Tačiau, anot Tomo, kiekviena specialistė, į namus ar į tarnybų patalpas apklausoms išsikvietusi jo sūnų, beveik nuolat jo klausia, kur jo mama. Vyras nesupranta, ar pareigūnai nežino, kad vaiko mama žuvusi autoavarijoje prieš trejus metus, ar čia kažkokia ypatinga vaikų kalbinimo taktika.

„Sūnus sako, kad ji turi visus dokumentus pasidėjusi, jinai manęs klausia, „kur tavo mama, kas jai atsitiko“. Jis pradeda verkti. Man pasakoja jis, kad jie viską turi pasidėję. Sako, viena tą patį klausia, apklausia, viską papasakojau. Paskui, sako, nuvedė į kambarį, ten kita sėdi ir vėl tą patį klausia. Ir vėl tuos pačius klausimus. Tai ji grįžo su pajuodusiais paakiais. Tai aš mačiau, kad jam tikrai prastai“, – savo sūnaus išgyvenimais pasidalijo Tomas.

Į psichiatrinę ekspertizę vaikas buvo išvežtas su vaikų teisių žinia. Byloje, iškeltoje tėvui dėl smurto prieš vaiką, berniukas nuolat apklausiamas, tardomas ir pareigūnių, ir vaiko teisių specialisčių. Tomas nesupranta ar tai vaiko interesų gynimas, ar tarnybų smurtas prieš vaiką.

REKLAMA

„Kiekvienas specialistas yra kompetetingas. Reaguojame tokia tvarka, kokia yra nustatyta. Reaguoja pagal iškvietimą tuo metu esantis ir galintis vaiko teisių specialistas. <...> Nežinau, ko jūs siekiate šiuo klausimu“, – laidoje „Prieš srovę“ kalbėjo žurnalistų kalbinta Vaiko teisių tarnybos atstovė Neringa Martišienė.

Lyg to būtų negana, Tomą ištiko dar vienas skaudus likimo smūgis, kuris jam vos nekainavo gyvybės.

Kas nutiko Tomui, ką apie Tomą ir jo sūnų pasakojo jo artimi draugai ir dar daugiau detalių apie šią situaciją, žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje, arba čia:

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

shura
2020-01-26 17:49:59
bėgti ,reikia iš tos nusikaltėlių šalies ,kas per apklausos .kas per tyrimai ,ko jus lendat
į žmonių gyvenimus ,mes patys mokam vaikus auklėti
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Jaunasis Naturalistas 2020-02-01 08:34:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Blogoves valstybe   ATSAKYTI
Arunas 2020-01-30 13:41:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pazekit kas musu milicijoj dirba vatnykai tinginiai pijokai   ATSAKYTI
Ale va 2020-01-28 08:14:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne pirma uošvienė sukelia problemų žentui. Tam krūva anekdotų. Čia dar priedo valdžios pareigūnai įsikišo į šeimą ,priskaldė malkų...   ATSAKYTI
Jolanta 2020-01-28 00:22:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Grynos varnos! Plius piktybines. Tik luosina zmones, kad jas kur velnias tokias tyrejas! Kur suo siko, ten tokia specialiste paliko! Cha-cha-cha!   ATSAKYTI
Jolanta 2020-01-28 00:22:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Grynos varnos! Plius piktybines. Tik luosina zmones, kad jas kur velnias tokias tyrejas! Kur suo siko, ten tokia specialiste paliko! Cha-cha-cha!   ATSAKYTI
Jolanta 2020-01-28 00:17:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Imituoja kad kazka tipo dirba, bet tokiu supistu tyreju darbas visiskai ne i tema siuo atveju. Bezda, bezda kabinetuose, paskui prisimena kad reikia kazka nudirbt. Ir daro bet ka del varneles tik.   ATSAKYTI
Viktoras 2020-01-27 16:28:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvoje galioja mafiją konstituciją teismai nebegalioja ąnstoli runkeliams galioja įstatymai nes lietuva valdo mafiją   ATSAKYTI
Ilgas 2020-01-27 14:23:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jie keikia tarybinius laikus, bet tais laikais net tokių nesąmonių nebuvo   ATSAKYTI
Ilgas 2020-01-27 14:21:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Policija be vaiko atstovo nepilnamečio neturi teisės liesti paklausinėti, kas čia per ne teisiniai veiksmai.,Bandytų valdžia, mentai pasiutę šunys, kuriuos reikia izoliuoti nuo zmoniu   ATSAKYTI
Joooooo 2020-01-26 21:58:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Negaliu patikėti,kad tai vyksta laisvoj Lietuvoj,   ATSAKYTI
Jurgita 2020-01-27 08:22:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atsibusk žmogau,mes nesam laisvi,už tavo laisva išsireiskimą ,4 metai belanges,čia vergoves valstybe  
IR VĖL TAS PATS 2020-01-26 19:44:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kopijuojama iš Norvegijos.   ATSAKYTI
Irgi 2020-01-26 19:03:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apklausejai ziaurus,visaip provokuoja reikalaudami prisipazinimo,silpnesniu nervu zmogus neistveria ir ...prisipazista nors ir nera kaltas,o tai ne teisybes ieskojimas,tai tik paukstuko padejimas...tokia ir vaiku teise   ATSAKYTI
Vidmantas 2020-01-26 18:24:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tai cia geroves valstybe su supuvusiom tarnybom bei teisesauga    ATSAKYTI
teingai butu 2020-01-26 18:17:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
teisingai butu sprendziamos tokios situacijos,jeigu butu priimami istatymai saugantys vaikus ir seimas,o ne taip kad daugeliu atveju griaunami vaiku ir normaliu seimu gyvenimai.ir beda ta kad tarnybose dirba daug pusgalviu,kurie vardan savo karjeros ir aklu istytymu vykdymui,ar dar del kitu priezasciu elgesi taip,kad sveiku protu yra nesuvokiama.Tokiems pas ukininkus mesla is tvartu kuopti o ne su vaiku ir seimu likimais dirbti.   ATSAKYTI
Rutele 2020-01-26 17:51:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Straipsnis parasytas "anonimiskai" o nuotraukose praktiskai viskas matosi ir visos gyvenimo detales aprasytos...   ATSAKYTI
shura 2020-01-26 17:49:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
bėgti ,reikia iš tos nusikaltėlių šalies ,kas per apklausos .kas per tyrimai ,ko jus lendat
į žmonių gyvenimus ,mes patys mokam vaikus auklėti   ATSAKYTI
jei 2020-01-26 18:57:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
mes pabėgsime, nusikaltėliai su mundurais liks nenubausti  
Kardas 2020-01-30 19:08:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur tu begsi, visuose taip vadinamuose šalyse yra tas įstatymas.   
Antanas 2020-01-26 17:49:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jei tevui neislaikys nervai,tai gali ivykti kersto karas pries siuos susiktus saugos specelistus su sunkiomis pasekmemis.Saugokites padlos juk Marijos zemeje gyvenate.   ATSAKYTI
Stt 2020-01-27 08:18:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur pavardes pareigūnu?pas juos yra taip pat vaikų.Rasim to ko neturetu buti..  
tadas 2020-01-26 17:11:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Svolociai   ATSAKYTI

Top Video

Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
REKLAMA
Jurbarke 13-metį sumušęs vaikas tarnyboms žinomas: problemų esą yra šeimoje (nuotr. stop kadras)
Po žinios apie Jurbarke, kovos menų klube „Pantera“, žiauriai sumuštą 12-metį berniuką, policija greitai nustatė, kad smurtavo tą patį klubą lankantis 13-metis. Vis dėlto, ...
Medicininė kaukė (nuotr. stop kadras)
Koronaviruso pasekmės Lietuvoje – medicininių kaukių įsigyti tampa vis sunkiau ir vis brangiau. Kasdien kaukes naudojantys odontologai už jas dabar moka keturis kartus daugiau ...
Babuinas ir jauniklis (nuotr. stop kadras)
Vienam fotografui pavyko užfiksuoti nepaprastą akimirką, kuri priminė garsiojo filmo „liūtas karalius“ akimirkas. Įraše nufilmuota, kaip babuinas pasistvėrė liūto jauniklį. ...
Sportuoja (nuotr. stop kadras)
Alexis iš Misurio dievina sportą, taip pat – leisti laiką su savo keturkoju. Ir štai abu šie dalykai sukūrė šedevrą, kuris netrukus tapo sensacija internete. Įraše matyti, ...
Klaipėdiečiai pasimetę: apie vamzdį girdi pirmą kartą, o kaltina juos (nuotr. stop kadras)
Dar vienas taršos skandalas Klaipėdoje. Dviejų daugiabučių gyventojai sužinojo, kad jų namų nuotėkos keliauja ne į miesto, bet į lietaus kanalizaciją, o iš ten į upelį ir į ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų