Kritinė situacija: Australijos gaisrai jau skverbiasi į 5 mln. gyventojų turintį Sidnėjų

Australijos gaisrai jau skverbiasi į 5 mln. gyventojų turintį Sidnėjų. Ugniagesiai miesto rajonuose stabdo prie pastatų artėjančias liepsnas ir orlaiviais ant namų pila ugnį slopinančias medžiagas.

Geriau raudona, ugnį slopinančia medžiaga nudažyti namai, nei sudegę orlaiviai. Pavojingoms liepsnoms gelbėtojai bando numalšinti milžinišką ugnį šiaurinėje Sidnėjaus dalyje.

Australijoje siaučiantys gaisrai, kaip ir buvo prognozuota, jau skverbiasi į šalyje didžiausią miestą, kuriame gyvena 5 mln. žmonių. Dalis Sidnėjaus rajono gyventojų jau evakavosi, o pareigūnai pataria ir giliau mieste gyvenantiems žmonėms mažiau kvėpuoti dūmais, ypač likti namie raginami plaučių ir kvėpavimo problemų turintys žmonės. Dėl staigiai plintančių liepsnų Sidnėjuje jau uždaryti keli šimtai mokyklų ir koledžų.

Gaisrai Australijoje

„Imamės maksimalių priemonių, taigi turime 1500 ugniagesių, dirba 500 transporto priemonių ir dar pakvietėme papildomų pajėgų“, – sako komisaras Paul Baxter.

Katastrofinį gaisrų pavojų pareigūnai Sidnėjuje ir apylinkėse paskelbė vakar, mat jau prognozavo, kad antradienį čia užvirs pragaras.

Prognozės pasitvirtino – antradienį Sidnėjuje idealios sąlygos liepsnoms plisti: 37 laipsnių karštis ir vėjas. Nuo penktadienio Australijos šiaurės rytuose gaisruose žuvo mažiausiai 3 žmonės ir supleškėjo bent 150 namų.


Rašyti komentarą...
G
Grigorij
2019-11-13 09:40:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip su tuo, jei tai atsitiktu LR, susitvarkytu LR ziauriai apkarpyti Alytaus gaisrininkai? Gal jiems padetu vokiski tankai "Leopardai" bei JAV "Abramsai", NATO oro policija? Tai Australija, skirtingai nuo LR, 30 metu su kaimynais nekariauja, nesusigundo aukso kiausinius dedancia "Independence", IAES nelaidoja, del viso to neapkarpo nei lovadieniu, dar naikinant rajonu poliklinikas, netaupo mokytoju, gydytoju, gaisrininku, miskininku, policininku saskaita, priverciant tautiecius masiskai issilakstyti po airijas. Australai ir su tautinem mazumom, aborigenais nekariauna, pasykstint net "QWX". Dar ir lietuviams leido masiskai privaziuoti. O lietuviai ne tik negali atleisti, is pykcio kalena dantim, kad po karo TSRS ir per prievarta, ir komjaunuolius-savanorius siunte cia ne tiek daug rusakalbiu specialistu atstatineti sugriautus miestus, statyti milziniska pramone, bei Klaipedos uosta. Tarp kitko, is padovanotu Lietuvai Vilniaus ir Klaipedos TSRS ziauriausiai deportavo PL lenkus ir Vokietijos vokiecius, suteikiant lietuviams proga juos lietuvinti. O karo metu, uzuot didvyriskai kariave su naciais, kaip baltarusiai - tikrieji "litvinai", LDK palikuonys - lietuviai "didvyriskai", 95% "laisvino" Lietuva nuo... savo, Vytauto Didziojo priglaustu beginkliu zydu net tada, kai jau buvo aisku, kad jokio suvereniteto is "laisvintojo" Hitlerio negaus. Taip ir gyvenam, liaupsinant ramanauskus-vanagus, skirpas, vetras, kraujelius-siaubunus... O australai dydviriskai su gaisrais kariauja. Patys.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų