REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš viso gruodžio 23 d. šalyje buvo registruota 304,9 tūkst. bedarbių. Tai sudaro 14,1 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų arba 0,14 procentinių punktų daugiau negu prieš savaitę, praneša Darbo birža.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies teritorinės darbo biržos gruodžio 17 – 23 dienomis bedarbio statusą suteikė 4,8 tūkst. asmenų, t.y. 8,26 proc. mažiau, palyginti su ankstesne savaite. Jaunesnių kaip 25 m. amžiaus bedarbių įregistruota 381.

REKLAMA

Praėjusią savaitę padėta įsidarbinti beveik 2,9 tūkst. asmenų. Tai yra beveik tiek pat, kaip ir ankstesnėmis gruodžio savaitėmis.

Daugiausia bedarbių buvo nusiųsta į remiamojo įdarbinimo priemones: 171 įdarbintas subsidijuojant, 136 asmenys dalyvauja įgūdžių įgijimo rėmimo programoje. Praėjusią savaitę mažiau buvo norinčių įsigyti verslo liudijimus - tai padarė 123 darbo ieškantys asmenys.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp bedarbiais tapusių daugiausia yra asmenų, nedirbusių nuo pusės iki dvejų metų – 65,8 proc., atleisti iš darbo per paskutiniuosius šešis mėnesius -18,5 proc., niekur nedirbę - 8,2 proc.; turi ilgesnę kaip 2 metų pertrauką - 7,6 proc.

Metų pabaigai būdinga tendencija – iš sezoninių, terminuotų ir viešųjų darbų sugrįžta į darbo biržą žmonės, kurie pastaruosius darbus turės galimybę dirbti po naujųjų metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbdaviai gruodžio 17 – 23 dienomis registravo per 1,5 tūkst. laisvų darbo vietų – 527 vietomis mažiau nei prieš savaitę.

Nedarbo draudimo išmokos praėjusią savaitę buvo mokamos 46,3 tūkst. arba 15,2 proc. registruotų bedarbių. Naujų paskirta 2,3 tūkst. bedarbių – tiek pat asmenų baigta mokėti, iš jų 23,5 proc. anksčiau laiko, jiems įsidarbinus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų