Valstybė iš akcizų kol kas surinko 5 mln. eurų mažiau nei planavo

Pajamų iš cigarečių ir alkoholio akcizų surinkimas sausį–rugsėjį atsilieka nuo plano, tai lėmė sumenkę rūkalų ir alkoholio pardavimai, teigia Finansų ministerijos atstovė.

„Jeigu prognozavome stabilią (tabako gaminių – BNS) rinką, tai šiuo metu turime kritimą 5,3 proc.“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete sakė ministerijos Mokesčių politikos departamento direktoriaus pavaduotoja Audronė Miknevičienė.

Pasak jos, mažiau nei planuota surenkama ir alkoholio akcizų, tačiau skirtingose gėrimų grupėse atsilikimas yra nevienodas.

„Matomas kritimas, tik nuosmukis pasiskirstė netolygiai. (...) Realizacija krenta: alaus 8,7 proc., stipraus alkoholio – 12 proc.“, – aiškino A. Miknevičienė.

Ji taip pat pabrėžė, kad lyginti šių ir 2017 metų alkoholio akcizų pajamų tiesiogiai negalima.

„Duomenys nėra visiškai palyginami, nes pernai prieš alkoholio akcizų tarifų padidinimą (nuo kovo mėnesio – BNS) buvo kaupiamos atsargos. (...) Vis dar jaučiame poveikį praėjusių metų, kai kurių gėrimų atsargų buvo sukaupta net iki devynių mėnesių“, – sakė ministerijos atstovė.

REKLAMA

Ji prognozavo, kad šių metų pabaigoje pajamų iš alkoholio akcizų atotrūkis nuo plano mažės.

„Metinį nuosmukį prognozuojame šiek tiek mažesnį: etilo alkoholio realizacijos smukimą apie 7 proc., alaus – 5,5 proc.“, – teigė A. Miknevičienė.

Už visas akcizines prekes į valstybės biudžetą sausio–rugsėjo mėnesiais gauta 1,08 mlrd. eurų pajamų – 0,4 proc. (4,8 mln. eurų) mažiau nei planuota.


Rašyti komentarą...
v
vidma60
2018-10-25 10:53:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neprotinga "sovietinių kolūkiečių" politika biudžetą pildo ne Lietuvai, o kaimyninėms šalims.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų