REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena vairuotojams, kokie pakeitimai, susiję su telefono naudojimusi, įsigaliojo nuo gegužės 1 d.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena vairuotojams, kokie pakeitimai, susiję su telefono naudojimusi, įsigaliojo nuo gegužės 1 d.

REKLAMA

Kaip teigiama policijos pranešime, nuo gegužės 1 d. vairuotojui draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis rankomis, išskyrus tris atvejus: kai automobilis ar kita vairuojama transporto priemonė stovi, jei vairuojant mobiliojo ryšio priemonė valdoma laisvų rankų įranga ir telefonas yra specialiame laikiklyje ir, jei vairuojant mobiliojo ryšio priemonė valdoma naudojant transporto priemonės (laisvų rankų) įrangą, kuri įmontuota ant vairo, multimedijoje ar kitais būdais.

Įsidėmėkite, kad išimtis – naudotis mobiliuoju telefonu, kai transporto priemonė stovi – reiškia, kad sustojus spūstyje ar prie raudono šviesoforo signalo, praleidžiant pėsčiuosius taip pat draudžiama pasiimti į rankas mobilųjį telefoną ir juo naudotis.

REKLAMA
REKLAMA

Vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, kontrolė, t. y. naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis neturint laisvų rankų įrangos visoje šalyje vyksta kiekvieną mėnesį. 

REKLAMA

Šiais metais, per tris pirmuosius mėnesius, tokių pažeidimų policijos pareigūnai užfiksavo per 13 tūkst., iš jų 1 000 padarė užsienio šalių piliečiai.

Jeigu netinkamai naudojatės mobiliuoju telefonu, galite gauti baudą nuo 60 iki 90 eurų. Jeigu antrą kartą būsite užfiksuotas darantis tokį pat pažeidimą, trims mėnesiams galite netekti teisės vairuoti transporto priemonę.

Baudu salies kronikos...
90%eismo nelaimių,avarijų žuve per telefona.Žmogau kas tau svarbiau telefono pokalbis ar givybe?pamastyk apie tai kad jei liksi gyvas nereitu gailetis poto bus jau per velu laiko atgal netsuksi.
Siaip tai dar instruktorius seniai, kai laikiau, aiskino, kad problema naudojantis telefonu visai ne del to, kad ranka uzimta tampa, o del to, kad gali bloga zinia isgirsti telefonu ir susijaudinti, susinervuoti. Isivaizduokit, jum pasako, kad artimas mire. Ne visi saltai reaguos. Tai va. Tai kokio b b tada ta laisvu ranku iranga, kai per ja irgi gali pasakyti bloga zinia? Arba kokio b b tada baudos uz tel? kai as su viena ranka puikiai vairuot galiu (kai automatine deze)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų