„Sberbank“ vadovas abejoja „Libra“ perspektyvomis Rusijoje

Rusijos bankininkystės giganto, valstybės kontroliuojamo „Sberbank“ vadovas Germanas Grefas pareiškė abejojantis „Facebook“ inicijuoto pasaulinės skaitmeninės valiutos „Libra“ projekto perspektyvomis Rusijoje.

„Ar mes naudosimės „Libra“? Bijau, kad ne. Rusijoje daug žaidėjų jau puoselėjo planus planus. Ir ką? Ar tai įvyko?“, – retoriškai klausė G. Grefas.

Šiuo metu kriptovaliutų apyvarta Rusijoje nėra teisiškai reglamentuota ir faktiškai yra draudžiama – atitinkamas įstatymas „Dėl skaitmeninių finansinių aktyvų“ kol kas nepriimtas.

„Netikiu jokiomis centralizuotomis pažangiomis sistemomis šioje srityje. Manau, kad būtina sudaryti sąlygas tokių decentralizuotų sistemų atsiradimui. Kita vertus, pirmiausia reikia stebėti, kaip jos vystysis“, – sakė „Sberbank“ vadovas.

Socialinių tinklų milžinė „Facebook“ birželį pristatė planus kartu su tarptautiniu mastu veikiančiais partneriais kitąmet emituoti kriptovaliutą „Libra“, kuri būtų priskirta vadinamajai „StableCoin“ – su stabiliu turtu susietų kriptovaliutų – kategorijai. „Facebook“ skelbė sieksianti užkirsti kelią dideliems „Libra“ kurso svyravimams, kad šią kriptovaliutą būtų galima naudoti kasdieniams atsiskaitymams.

„Libra“ emisijos planai sulaukė rimtos JAV ir Europos reguliavimo institucijų bei įstatymų leidėjų kritikos, o Rusija pareiškė nedarysianti jokių išimčių šiam projektui – „Libra“ galiotų tos pačios taisyklės kaip ir visoms kitoms kriptovaliutoms.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų