LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt

Brokeriai neteikia ataskaitų, kiek sandorių įvykdoma, kokiomis sumomis operuojama, kokie komisiniai gaunami, sako Nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos direktorius Vytautas Galinis. „Dalis net didžiuojasi, kad visi komisiniai eina į kišenę“, – sako jis.

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis mano, kad, jei Valstybinė mokesčių inspekcija imtų tikrinti vykdomą veiklą ir finansinius duomenis, galėtų būti iškelta ne viena byla dėl neteisėto praturtėjimo.

Brokerių veikla nepatenkinti ir gyventojai

R. Žemaitaitis, Seime įregistravęs įstatymo projektą dėl nekilnojamojo turto brokerių veiklos reglamentavimo, LRT radijo laidai „60 minučių“ teigia, kad tai daroma dėl gyventojų, nepatenkintų nesąžiningų brokerių veikla, skundų. Be to, ir patys nekilnojamojo turto brokeriai sako, kad nori skaidrios, normalios veiklos ir kontroliuojančios institucijos, nes kiekvienas darbas reikalauja apibrėžtumo ir aiškumo.

„To Lietuvoje nebuvo, kas ką norėjo, tą darė. O įstatymas parengtas remiantis agentūrų konsultacijomis. Tai jau trečias projektas. Po lapkričio mėnesį išdėstytų mano teisinių pastabų [...] jis buvo pakoreguotas, antradienį užregistruotas Seime ir laukia pateikimo“, – kalba R. Žemaitaitis.

REKLAMA

Jo teigimu, žmogus, norintis užsiimti nekilnojamojo turto brokerio veikla, turėtų įgyti kvalifikaciją, gauti atestaciją, brokerių veiklą prižiūrėtų Ūkio ministerija.

Kad tai būtina, pritaria ir V. Galinis – Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacija taip pat tuo rūpinasi. Be to, įstatymas pajėgus išspręsti kelias svarbias problemas. Tai vartotojų teisių interesų apsauga, kvalifikuotai teikiamų paslaugų kokybė bei „išsikerojęs šešėlis“.

Daugiausia rūpesčių kelia nemokami mokesčiai

„Didžioji dalis brokerių dirba savarankiškai, turėdami individualios veiklos pažymą. Jie neteikia jokių ataskaitų, niekas nežino, kiek sandorių įvykdoma, kokiomis sumomis operuojama, kokie komisiniai gaunami, – pabrėžia V. Galinis. – Didžioji dalis brokerių net didžiuojasi, kad visi komisiniai eina jiems į kišenę.“

R. Žemaitaitis sutinka, kad šešėlis – didelė problema, ir apie tai jau yra kalbėjęs su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI). Tačiau sako sulaukęs nemalonaus skambučio iš Laisvosios rinkos instituto, kodėl kišamasi į veiklą, kodėl norima reglamentuoti. „Kai paklausiau apie kovą su šešėliu ir galimu mokesčių vengimu, sako – kokie čia mokesčiai, kiek jūs čia surinksite“, – pasakoja jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų