Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Seimo nariai siūlo sudaryti galimybę pasitikrinti automobilio ridą ir kitą informaciją prieš įsigyjant naudotą automobilį, bet šios pataisos veiksmingumu abejoja Lietuvos autoverslininkų asociacijos generalinis direktorius Rokas Knyva. Jo teigimu, Lietuvoje įsigyjamų nenaujų automobilių skaičius bene 17 kartų viršija naujų automobilių skaičių, todėl kartais tokios informacijos automobilių atstovai suteikti net negalėtų.

REKLAMA

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, siūlantis šią pataisą, sako, kad dabar automobilį perkantis žmogus tiesiog neturi galimybės sužinoti tikrųjų duomenų: kokia yra automobilio rida, kas buvo keista ar tvarkyta. Jei pataisa būtų priimta, automobilio kėbulo numerį turintis žmogus visą šią informaciją galėtų sužinoti, kreipęsis į oficialų automobilio atstovą Lietuvoje.

Anot R. Žemaitaičio, tokiu būdu būtų išvengta informacijos apie automobilio techninę būklę slėpimo ir ridos nurašymo. Jis pateikė tai iliustruojančią neseniai įvykusią istoriją: Kauno automobilių turguje automobilį įsigyti norėjusiam pirkėjui pardavėjas pasakė, kad automobilį užsienyje vairavo pagyvenęs žmogus, transporto priemonė niekam kitam nebuvo parduota ir ja yra nuvažiuota 120 tūkst. km. Esą pirkėjas, turintis draugą viename iš Lietuvos salonų, patikrinęs informaciją pagal kėbulo numerius, sužinojo, kad iš tiesų automobilis Vokietijoje priklausė taksi bendrovei ir juo nuvažiuota daugiau kaip 300 tūkst. km.

REKLAMA
REKLAMA

R. Knyva džiaugiasi iniciatyva priimti tokią pataisą, bet atkreipia dėmesį, kad įgaliotieji automobilio atstovai ne visada galės suteikti tokią informaciją. Be to, jis pabrėžia, kad Lietuvoje per metus vidutiniškai yra parduodama apie 12 tūkst. naujų transporto priemonių, o nenaujų į Lietuvos rinką patenka daugiau nei 200 tūkst.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų