Panevėžio gyventojų įniršis – sukilo prieš įrenginėjamą atliekų aikštelę

Įgyvendinant komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtros projektą, Panevėžyje vis dar įrenginėjamos ir požeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelės. Bendra projekto vertė – 2, 2 mln. eurų, o baigtas jis turi būti iki gruodžio 31 dienos.

Tačiau ne visi Panevėžio miesto daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojai patenkinti antžeminių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo aikštelių parinktomis vietomis. Vieni nepatenkinti, kad aikštelės įrenginėjamos kone po daugiabučių gyvenamųjų langais, kiti – kad per toli, treti – yra tiesiog patenkinti naujomis požeminių atliekų surinkimo aikštelėmis.

Darbuotis pradėjo vakare

Panevėžio miesto centre, Kranto g. esančio daugiabučio gyvenamojo namo gyventojai susidūrė su kitokiu atveju – antžeminę komunalinių atliekų surinkimo aikštelę pradėta įrenginėti praėjusią savaitę, pasibaigus darbo dienai, apie 17 val. Kasimo darbus bendrovės „Gerbūsta“ darbininkai baigė jau su prožektoriais – tos pačios dienos vėlyvą vakarą, apie 23 val.

Kranto g. 2-ojo namo gyventojai prieš tokius darbus stojo piestu, nes aikštelė buvo numatyta įrengti visai kitoje vietoje, kad ji tiktų keliems daugiabučių namų gyventojams. Buvo surašytas protesto raštas ir įteiktas Panevėžio miesto savivaldybei.

Darbai laikinai buvo sustabdyti, tačiau vakar, spalio 19 d. jie ir vėl buvo tęsiami tol, kol namo gyventojai juos sustabdė. Daugiabučio namo gyventojams pažadėta, kad kol kas šioje vietoje antžeminė komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo aikštelė nebus įrenginėjama.

Neišlaikytas atstumas

Kranto g. 2-ojo namo gyventojas Darius P. (pavardė redakcijai yra žinoma) pasakojo, jog iš Panevėžio miesto savivaldybės laukia atsakymo.

„Įteikėme raštą Savivaldybei ir nelabai ką galiu komentuoti. Tik galiu pasakyti, jog atliekų aikštelė įrenginėjama ne toje vietoje, kur buvo planuota. Ji turėjo būti įrengta ne prie mūsų gyvenamojo namo, Kranto g. 2, bet, kad ten, kur  būtų patogu Laisvės a. 1, 2, 3 ir 4 gyvenamųjų namų gyventojams. Be to, ten, kur dabar ruošiama įrengti aikštelę, neišlaikytas atstumas nuo mūsų namo“, – sakė vyras ir teigė, kad komunalinių atliekų surinkimo ir rūšiavimo aikštelė prie jų daugiabučio įrenginėjama net nesuderinus su namo gyventojais.

Norėtų požeminės aikštelės

Be to, poną Darių stebina dar kitas dalykas.

„Kranto g. 2 daugiabutis yra miesto centre – reprezentacinėje vietoje. Kodėl čia neįrengti požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelių? Juk tuomet būtų patogu visiems šioje teritorijoje esančių namų gyventojams, o ir teritorija būtų tvarkinga, nei stovėtų šiukšlių konteineriai“, – įsitikinęs panevėžietis.

REKLAMA

Rengia pagal projektą

Tuo tarpu įgyvendinamo komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtros projekto vadovė Violeta Lauraitienė aiškino, kad visiems įtikti neįmanoma.

„Gyventojai nori, kad konteineriai nestovėtų po jų langais. Visiems neįtiksi. Kranto g. 2-ojo namo kieme antžeminė komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo aikštelė įrenginėjama pagal projektą, nes buvusioje vietoje įrengti, prie naujai statomo namo, nėra galimybės – per arti jo ir neišlaikomas aikštelės įrengimo atstumas“, – teigė ji ir tvirtino, kad galimos konteinerių aikštelės atstumas nuo Kranto g. 2-ojo namo – ant ribos ir yra apie 10 metrų.

Trukdo komunikacijos

Pasiteiravus, ar negalima parinkti kitos vietos antžeminei atliekų surinkimo aikštelei, ar nėra galimybės įrengti požeminės aikštelės, V. Lauraitienė informavo:

„Svarstytas ne vienas variantas, bet parinktas optimaliausias. Kitos vietos netinka – trukdo požeminės komunikacijos, atstumai nuo gyvenamųjų namų. Požeminių aikštelių įrengti negalime, nes neleidžia požeminės komunikacijos. Darbai dabar sustabdyti ir svarstoma, kaip pasielgti. Gali atsitikti taip, kad šiukšlių surinkimo konteinerių aikštelės šioje vietoje visai nebus.“

Pasikeitimai

Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.

Dabar nustatytą mažiausią 10 metrų atstumą siūloma didinti iki 20 metrų. Pažymėtina, kad numatoma palikti šiuo metu galiojančią išlygą, jog, atsižvelgus į teritorijų užstatymo tankumą ir dėl to galinčių kilti problemų parenkant vietą aikštelei, šį atstumą galima sumažinti (ne daugiau kaip iki 5 m) tuo atveju, kai gautas visų nekilnojamojo turto objekto savininkų, kuriems, įrengus aikštelę, atstumas nuo jos iki pastato langų ir durų bus mažesnis kaip 20 m, sutikimas. Be to, papildomai nustatoma, kad nuo pastato sienų, kur nėra langų ir durų, komunalinių atliekų konteinerių aikštelė turi būti įrengta ne arčiau kaip už 5 m.

Siūlomi pakeitimai galiotų nuo 2021 m. sausio 1 d. tik naujoms įrengiamoms komunalinių atliekų konteinerių aikštelėms.

Šaltinis: www.jp.lt


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų