Lietuvai gali ir vėl tekti bylinėtis tarptautiniame arbitraže

Andriaus Janukonio, Gintauto Jaugielavičiaus ir Lino Samuolio valdoma Estijos bendrovė „Global Energy Consulting“, valdanti nekilnojamojo turto priežiūros, pramonės ir energetikos įmonių koncerną „Icor“, ketina bylinėtis su Lietuvos valstybe.

„Global Energy Consulting“ atstovaujančios advokatų bendrijos „Motieka ir Audzevičius“ pranešimą apie ketinimą dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) patikrinimo kreiptis į tarptautinį arbitražą Finansų ministerija gavo vasario 17 dieną. Ministerija prašo Vyriausybės suteikti jai įgaliojimus atstovauti Lietuvai šiame ginče.

Nutarimo projekte nurodoma, kad „Global Energy Consulting“ reiškia pretenzijas Vyriausybei, kuri neva pažeidė užsienio investuotojų teises. BNS žiniomis, bendrovė taip pat priekaištauja dėl prokurorų, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT), Konkurencijos tarybos bei kitų Lietuvos institucijų veiksmų.

„Motiekos ir Audzevičiaus“ partneris Ramūnas Audzevičius BNS sakė negalintis atskleisti informacijos apie inicijuojamą arbitražą.

REKLAMA

„Ginčo detalės, kaip ir visų arbitražo bylų, nėra viešos, todėl jų atskleisti negalime. Tačiau galiu patvirtinti, jog pranešimas apie ketinimą kreiptis į tarptautinį investicinį arbitražą yra grindžiamas investuotojų diskriminacijos pagrindu. Kitas etapas, kurį numato tarptautinė teisė – derybos. Esame pasirengę derėtis ir laukiame tokio paties ketinimo iš įgaliotos institucijos“, - komentare BNS sakė R.Audzevičius.

„Global Energy Consulting“ atstovų komentaro BNS kol kas nepavyko gauti. Finansų ministras Vilius Šapoka BNS sakė negalintis komentuoti pretenzijų, nes ši informacija yra konfidenciali.

„Praktikoje subjektai, tekdami informaciją apie ketinimus kreiptis į arbitražą, prašo laikyti tai konfidencialai informacija. Tai siūlau tuo klausimu prašyti komentaro tų, kurie, Jūsų turimomis žiniomis, tokius ketinimus išreiškė“, - BNS atsakė V.Šapoka.

VMI atstovas Darius Buta BNS sakė, kad Lietuvos mokesčių inspektoriai netiria „Global Energy Consulting“ veiklos, tačiau „vyksta su ja susijusios įmonės „Lag&d” kontrolės veiksmai“. Daugiau informacijos apie tyrimą D.Buta sakė negalintis pateikti.

BNS žiniomis, VMI yra atlikusi ir „Global Energy Consulting“ akcininkų mokestinius patikrinimus. Vienas jų - A.Janukonis - bylinėjasi su VMI dėl beveik 0,5 mln. eurų nesumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Byla šiuo metu sustabdyta, laukiant būtent šiai bylai svarbaus Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išaiškinimo.

Finansų ministerija, gavusi Vyriausybės įgaliojimus iki 2022 metų pabaigos, galės susitarti taikiai, samdyti Lietuvos ir užsienio teisininkus ir ekspertus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų