Išaiškinta, ką lietuviai labiausiai bijo prarasti

 Visuomenės nuomonės apklausa atskleidė, jog labiausiai visų branginamas dalykas namuose yra dokumentai. Grupuojant apklausos dalyvius, jų prioritetai išsiskirsto į kelias kategorijas – moterims daug labiau nei vyrams svarbūs papuošalai, vyrai beveik dvigubai labiau už moteris brangina laisvalaikio prekes, o gyvūnus labiausiai myli studentai.

Pagal draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu atliktą apklausą, labiausiai lietuviai namuose brangina dokumentus. Net 56 proc. visų apklaustųjų juos įvardijo tarp labiausiai vertinamų daiktų. Antroje vietoje – garso ir vaizdo aparatūra (46 proc.), trečioje – papuošalai ir šeimos brangenybės (39 proc.), o ketvirtojoje – buitinė technika (34 proc.). Pinigai, kaip branginama vertybė, liko penktojoje vietoje, juos paminėjo 33 proc. respondentų.

„Peržvelgus tyrimų rezultatus pagal visuomenės grupes, prioritetai išsidėsto kiek kitaip ir kai kurie, pripažinsiu, šiek tiek nustebino. Pavyzdžiui, dokumentai labiausiai branginami namų šeimininkių. Net 61 proc. juos įvardijo tarp labiausiai branginamų vertybių. Gerokai mažiau svarbūs jie yra smulkiems verslininkams (39 proc.), kurie daug labiau brangina vaizdo ir garso aparatūrą (56 proc.)“, – sako „Gjensidige Baltic“ Baltijos šalių gyventojų turto draudimo produktų vadovė Jurgita Nagrockė.

REKLAMA

Vaizdo ir garso aparatūrą, kaip svarbiausią brangenybę, įvardijo ir ūkininkai (59 proc.), antroje vietoje jiems yra papuošalai (47 proc.), visa kita – gerokai mažiau svarbūs daiktai. Gyvūnus labiausiai myli studentai (25 proc.), kurie bendroje lentelėje yra tik aštuntoje vietoje (11 proc.).

Skirtumai jaučiami ir tarp skirtingų lyčių respondentų, pavyzdžiui, moterims papuošalai ir šeimos brangenybės daug svarbesnės nei vyrams (atitinkamai 43 ir 35 proc.). Tuo tarpu gerokai daugiau vyrų tarp vertingiausių daiktų nurodė laisvalaikio įrangą (5,5 ir 4 proc.).

Remiantis bendrovės duomenimis, dažniausios žalos, sukeliamos namų turtui – stiklų dūžiai ir elektros prietaisų gedimai dėl elektros įtampos svyravimų. 2014-aisiais metais jos sudarė net 64% visų „Gjensidige“ kilnojamojo turto žalų. Vis dėlto didžiausius nuostolius namų turtui sukelia ugnis, kurios padaryta vidutinė žala siekia 1 277 EUR.

Neretai nukenčiama ir nuo vagišių, kurių apetitas priklauso nuo to, kiek laiko jie turi apšvarinti jūsų būstą. Vidutinė padaroma žala siekia 727 EUR. „Iš vagysčių populiariausios yra žaibiškos vagystės, todėl kaip visada labiausiai ilgapirščiams patrauklūs yra greitai paimami ir lengvai realizuojami daiktai. Vagiamų daiktų sąrašas atrodytų taip: pirmoje vietoje yra grynieji pinigai ir vertingi papuošalai, antroje – lengvai išnešami daiktai: nešiojami kompiuteriai, telefonai (ypač išmanieji), vaizdo ir garso aparatūra. Vagystės ypač padažnėja vasaros periodu, kuomet išvykstama atostogauti ir namai paliekami be priežiūros“, – pasakoja J. Nagrockė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų