Daugiau nei 0,5 mlrd. litų vertės keliems mėnesiams Lietuvai pristabdytas Europos Sąjungos (ES) finansinės paramos mokėjimas nereiškia, kad parama nebus gaunama, sako finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Anot jos, tokia situacija susiklostė, nes kai kurie projektų vykdytojai vis dar nemoka pirkti taip, kaip numato įstatymai.

„Tikrai taip negali atsitikti. Turint mintyje, kad tos ginčytinos sumos, dėl kurių daugiausiai yra klausimų, net nebuvo deklaruotos Europos Komisijai, todėl kad Finansų ministerija laikosi atsargios pozicijos tais atvejais, kai yra dar papildomų išsiaiškintinų dalykų - išleistos sumos į deklaraciją įtraukiamos tiktai tada, kai viskas iki galo išsiaiškinama. Todėl kalbėti apie kokius nors lėšų praradimus ar netekimus šiuo atveju nėra jokio pagrindo“, - ketvirtadienio rytą interviu „Žinių radijui“ sakė I. Šimonytė, klausiama, ar gali taip nutikti, kad išleistų pinigų susigrąžinti nepavyks.

Ministrė atkreipė dėmesį į tai, kad dar dalis projektų vykdytojų nemoka pirkti pagal įstatymus.

„Paprastai mums kiša koją daug paprastesni dalykai ir, aišku, ne kiekvienas projektų vykdytojas galbūt nori tai pripažinti, bet mūsų labai didelė problema yra ta, kad mes tiesiog nemokame pirkti pagal įstatymus. Kartais pražiūrimi kažkokie dalykai, tarkime, neįvykdomi kažkokie reikalavimai arba tų reikalavimų yra per daug ir dėl to galima įtarti, kad ribojama konkurencija. Daugiausia priekaištų, pastebėjimų, kurių turėjo Valstybės kontrolė, būtent buvo susiję su projektų vykdytojų rengiamais viešaisiais pirkimais. Tai yra toks įprotis, galbūt visiškai žmogiškas - kaltinti veidrodį, kai vaizdas jame nelabai patinka, bet manau, nėra lengva atlikti pirkimą laikantis visų taisyklių, tačiau tai nėra neįmanomos užduotys“, - komentavo I. Šimonytė.

Europos Komisija sustabdė paramos mokėjimą vasario 14 d. ir skyrė dviejų mėnesių terminą, per kurį Lietuva privalo parengti planą, kaip toliau spręs šią problemą ir kaip sieks, kad ateityje, panaudojant ES iš Europos regioninės plėtros ir Sanglaudos fondų skiriamas lėšas, būtų išvengta pažeidimų.


Rašyti komentarą...
p
praktika
2012-03-08 13:57:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paprastas pasiulymas po.Simonytei: suderinkite VPI su tikrove ir ES standartais, suderinkite VPI su savo ministerijos kuruojamais nacionalinio biudzeto sandaros principais - ir paaiskes, kad projektu vykdytojai moka pirkti. O kol galioja tikrovei neadekvatus istatymai - tol vykdytojai ir fantazuoja, kaip cia tuos pirkimus atlikti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų