Sparčiai kylant degalų kainoms pasaulyje pastebima, kad tą pačią dieną kaina kyla ir Lietuvos degalinėse, skelbia Lietuvos radijas. Tačiau mažėjant pasaulinei kainai, Lietuvos degalinės jos nuleisti neskuba.Pagrindine augančių kainų priežastimi įvardijami konfliktai Artimuosiuose Rytuose, taip pat aukštas degalų akcizas Lietuvoje.

Pasak finansų ministrės Ingridos Šimonytės, Vyriausybė mažinti akcizo degalams, taip kompensuodama pasaulinį kainų kilimą, neketina.

„Tokių didelių svyravimų, kurie siekia litą ar daugiau, atsverti mokesčių pakeitimais, kurie daugiausia gali siekti keliolika centų, tikrai nėra įmanoma.

O nuostolis tuo metu visuomenei tikrai būna, kadangi nesurinkę akcizo mes galime gerokai mažiau finansuoti kelių tvarkymą, kas taip pat yra vairuotojų interesas.

2009 metų pradžioje akcizas buvo pakeltas dyzelinui virš europinio minimumo ir vėliau rudenį buvo sumažintas, bet kas atsitiko? Per tą laiką vis tiek dyzelino kaina padidėjo daugiau nei litu ir keliolika centų.

Vadinasi, tas akcizo sumažinimas, kuomet vyksta tokie pokyčiai pasaulinėse rinkose duoda labai trumpalaikį efektą, jeigu apskritai duoda“, – sako finansų ministrė I. Šimonytė.


Rašyti komentarą...
m
montekristas
2011-03-07 15:37:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
uztai akcizo pakelimas, duoda daugiau vogt ir didina kontrabandos kiekius, kas gali paneigti, kad dideli akcizai nera naudingiausi kontrobandininkams?
Atsakyti
0

E
E
2011-03-07 17:09:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai aisku, nedarykim nieko, juk taip iprasta musu saly :) o degalu kaina itakos turi beveik absoluciai viskam.. Daug cia kalba apie minimalu dyzelino ar arti minimalaus akciza, o koks gi benzino, m? Vienas is auksciausiu. O ka jau kalbet apie musu vidutini atlyginima.. :) anglijoj kuro kainos jau visai visai nezymiai skiriasi. Pas mus tik pakelt ahujienai greitai suskuba, kai seichas nusibezda, o nuleist tai niekada nenuleidzia iki ankstesnio lygio ir nesvarbu, kad naftos kaina, tada krinta iki ankstesnio ar dar zemesnio lygio, paaiskinkit tai.. Nieko cia nebus, smaugs tol kol nebus jokiu drastisku veiksmu ir pilieciu. Kam nuleist jei tik skundziasi, bet vistiek perka :)
Atsakyti
0

p
praeivis
2011-03-07 17:23:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Didžiausia klaida, matyt, buvo jų pakėlimas daugiau nei reikalaujama. Dabartinis mažinimas, matant kaip elgiasi mūsų degalų pardavėjai, greičiausiai tikrai būtų mažai juntamas, o tik padidintų pardavėjų pelniukus. Juk ir dabar jie neskuba leisti kainų, kai nafta/degalai pinga.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų