Vienintelė Baltijos šalyse medienos plaušų plokščių ir sanitarinio buitinio popieriaus gamybos įmonė „Grigiškės“, dar valdanti bendrovę „Baltwood“, pirmadienį pati susipainiojo ir suklaidino investuotojus, skelbdama esminę informaciją apie šių metų pirmojo ketvirčio rezultatus sau palankia linkme.


Iki šiol tradiciškai skelbusi ikimokestinį pelną, o grynąjį nurodydama tik ataskaitose, „Grigiškių“ bendrovė pranešė, kad pirmąjį ketvirtį jos uždirbtas 1,04 mln. litų pelnas yra grynasis. Tai BNS patvirtino „Grigiškių“ Finansų valdymo skyriaus vadovas Evaldas Burneika.


Tokiu atveju, šių metų pirmąjį ketvirtį skaičiuojamas „Grigiškių“ pelno sumažėjimas, palyginti su pirmuoju 2007 metų ketvirčiu, yra 17,6 proc. Tačiau vėliau, po dienraščio „Verslo žinios“ žurnalistės skambučio, įmonės vadovai vis tik pripažino, kad paskelbtas pelnas yra ikimokestinis ir pakartojo pataisytus ketvirčio duomenis per Vilniaus vertybinių popierių biržos informacinę sistemą.


Lyginant „Grigiškių“ grupės ikimokestinio pelno pokytį pirmąjį šių metų ketvirtį, jis yra 35 proc. mažesnis negu pernai.


Palyginamuoju laikotarpiu grupės pardavimai padidėjo 15 proc. iki 39,24 mln. litų.


Vien kovo mėnesį „Grigiškių“ įmonių grupė pasiekė 12,3 mln. litų apyvartą - 1,2 proc. didesnę, negu pernai kovą. Šiemet sausio-vasario mėnesiais grupės ikimokestinis pelnas smuko 18,4 proc. iki 0,99 mln. litų. BNS skaičiavimais grupė šiemet kovo mėnesį uždirbo apie 50 tūkst. litų grynojo pelno, arba 21 kartą mažiau nei pernai kovo mėnesį.

REKLAMA


2007 metais „Grigiškių grupės“ apyvarta buvo 144 mln. litų, ikimokestinis pelnas - 6,5 mln. litų, arba 20 proc. daugiau ir beveik 10 proc. mažiau negu 2006 metais. Grupei pernai nepavyko įvykdyti skelbtų prognozių - iki planuotos apyvartos pritrūko 9,4 proc., o iki pelno - 27,8 procento.


„Grigiškių“ akcijos kotiruojamos Vilniaus vertybinių popierių biržos Papildomajame prekybos sąraše.


Pagrindinis įmonės akcininkas yra bendrovė „Ginvildos investicija“, kuriai priklauso 47,29 proc. įstatinio kapitalo. „Rosemount Holdings“ ir vienas iš investicijų bendrovės „Invalda“ akcininkų Dailius Juozapas Mišeikis valdo atitinkamai 8,9 proc. ir 5,37 proc. „Grigiškių“ akcijų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų