Finansų ministerija siūlo Vyriausybei pripažinti 11 Lietuvos įmonių skolas beviltiškomis ir jas nurašyti arba revizuoti.

Paskolas valstybės vardu ar su valstybės garantija šios įmonės gavo pagal sutartis, pasirašytas daugiausiai 1993-1997 metais. Siūloma nurašyti suma sudaro apie 170 mln. litų, iš kurių 92 mln. litų sudaro skolos, 27 mln. litų - palūkanos ir 51 mln. litų - delspinigiai.

Valstybės įmonės „Turto bankas" duomenimis, beveik visas įsiskolinimas tenka įmonėms, kurios yra bankrutavusios arba kitaip likviduotos ir iš jų nebėra galimybių skolų išieškoti. Įmonės, kurių skolas siūloma revizuoti, neturi turto arba jis nėra likvidus. Šių įmonių įsiskolinimas sudaro apie 110 tūkst. litų.

Šios sumos nurašymas nepareikalaus valstybės biudžeto lėšų, nes valstybės vardu gautos paskolos kreditoriams yra grąžintos, o valstybės garantiniai įsipareigojimai - įvykdyti ankstesniais metais.

Vyriausybei pripažinus šias skolas beviltiškomis ir jas nurašius, bus nutraukti ir beviltiškų skolų, kurių realiai išieškoti nėra iš ko, išieškojimo veiksmai.

Valstybės garantijos kreditoriams už jų teikiamas paskolas įmonėms nebeteikiamos nuo 2003 m. Valstybės garantijos teikiamos garantinėms institucijoms arba kitiems tikslams, nustatytiems atskiruose įstatymuose (pavyzdžiui, už studentams teikiamas paskolas). Siūlomos nurašyti valstybės suteiktos paskolos ir su jomis susijusios kitos gautinos sumos, buvo suteiktos atskirais Vyriausybės arba Seimo sprendimais beveik prieš du dešimtmečius, kai Lietuvos valstybė dar tik kūrėsi ir iš šiandienos pozicijų žvelgiant nebuvo tinkamai reglamentuotas valstybės paskolų bei valstybės garantijų teikimas, nebuvo reikalaujama iš skolininkų pateikti skolos grąžinimą užtikrinančių priemonių ir kt


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų