Energetikos ekspertas: Lietuva pasitikėti neįmanoma

Publikuota 2013.10.10 19:17

arvydas damijonaitis 2013-10-14 02:33:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dėl investicijų sabotažo:

1.Atsimenu kandidatų į prezidentus televizijos debatus ,iš vienos pusės Stasys Lozoraitis, iš kitos - nupudruota mėlyna nosim Algirdas - Mykolas Brazauskas. S.Lozoraitis pabrėžė, "SVARBIAUSIAS TIKSLAS LIETUVAI - INVESTICIJOS IŠ UŽSIENIO,DARBO VIETŲ KŪRIMAS,KITAIP LIETUVIAI EMIGRUOS,PALIKS TĖVYNĘ ". Pirmasis komunistų partijos sekretorius A.M.Brazauskas į tai demagogiškai atsakė - "NEREIKIA, IŠPARDUOSIT
LIETUVĄ"...Mes visi supratom, kad šis nomenklatūros statytinis, kolaborantas,
demoralizuos Lietuvą, tapsime emigracijos kloaka. Nužudyto Stasio Lozoraičio žodžiai pasitvirtino. Likus mažiau nei dviem mėnesiams iki kovo 11-osios A.M.Brazauskas atvirai pasisakė prieš okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimą iš Lietuvos: “Mes viską vertiname tik vienu požiūriu: kad tik lietuviai tarnautų Lietuvoje ir – lauk okupacinę kariuomenę. Atsakykite man į paprastą klausimą: kas gins Lietuvą?“. Apgailėtina, gėdinga Kremliaus klapčiuko,KOLABORANTO logika.
2.Šiandien, dėl marionečių butkevičiūkų „veiklos“, perspektyvi skalūninių dujų paieškos ir gavybos bendrovė atsisako dirbti Lietuvoje. Butkevičiūkų chebra „pakeitė įstatymus“, tuo sustabdė Chevron investicijas, kas Lietuvai kainuos 2 milijardus litų. Tai didžiulė Kremliaus klapčiukų pergalė, suformuotas pasibaisėtinas Lietuvos įvaizdis - nestabili verslo aplinka, vyriausybė keičia įstatymus kaip rusų zombiai, Lietuvą valdo Gazprom interesai. Investicijų sabotažo politika triumfuoja – butkevičiūkai atkakliai vilkina ir japonų firmos atominio reaktoriaus programos vykdymą. Klausimas – kodėl Kremliaus klapčiūkai nebaudžiami kenkia Lietuvai? Ar tai NEPRIKLAUSOMYBĖS PABAIGOS PRADŽIA?

Pagarbiai Arvydas Damijonaitis
   ATSAKYTI
v 2013-10-10 22:43:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valstybe negalima pasitikėti - ji nepatikima visuose srityse.   ATSAKYTI
Vel analizuos ir svarstys, o laikas tai 2013-10-10 20:48:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuva Verslas Pasaulis Mokslas ir IT Sportas Gyvenimas S Kelionės Jaunimas Ratai Foto Lankytojų balsas Lietuvos verslas Pasaulio verslas Rinkos naujienos Sėkmės istorijos Tyrimai Transportas Medija Žemės ūkis „Balsas.lt savaitė“ Energetikos ekspertas: Lietuva pasitikėti neįmanoma 2013.10.10 19:17 Atgalkomentarai Energetika (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt) Energetika (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt) Tomas Kavaliauskas, Algirdas Igorius, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Lietuvos energetikos konferencijoje dalyvavę ekspertai sako, kad tikslų užsibrėžimas, bet nenuoseklumas, politikų blaškymasis ir pasidavimas monopolijų spaudimams – pagrindiniai kliuviniai, lėmę tai, kad šalis iki šiol yra Europos Sąjungos energetinė sala. „Aš noriu nuraminti visus Lietuvos žmones, kad visi projektai, kurie naudingi lietuviams ir mažina „Gazprom“ įtaką, strigs. Tačiau tai neturi būti pagrindas pasiduoti, nuleisti rankas, nes jie to tik ir laukia. Mes turime matyti kryptį“, – teigia konferencijos iniciatorius Eduardas Eigirdas. Energetikos ekspertas Romas Švedas sako, kad didžiausias kliuvinys energetikoje – teisiniai sprendimai arba jų nebuvimas. Jis tikina, kad mes diskreditavome savo vardą ir kad netrukus visi pradės juoktis, o tuo pačiu mažės investicijos iš užsienio. „Mes prieš 6–7 metus priėmėme įstatymą dėl naujos atominės, susikvietėme kaimynus, strateginius investuotojus, o po to atsisakėme. Taip pat priėmėme įstatymą dėl skalūninių dujų, pasikvietėme investuotojus, po to vėl atsisakėme. Kas mes per tauta, mumis iš viso neįmanoma pasitikėti“, – teigia VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius R. Švedas Iš stambiausių projektų, anot ekspertų, po kelerių metų, be ypatingų kliūčių turėtų atsirasti elektros jungtys su Švedija ir Lenkija, Klaipėdos uoste stovės dujų terminalas. Tačiau iki šiol sunkiai juda renovacija, traukiasi investuotojas į skalūnų dujas, neaiškus Visagino atominės likimas, nors energetikos viceministras ramina, kad gautas partnerių Latvijoje ir Estijoje palaikymas projektui. Premjeras konferencijoje pažymėjo, kad kai projektui pritars politikai, būtų galima galvoti apie tolimesnius planus: „Galiu pasakyti, kad jeigu politiškai bus pritarta ir matysime, kad tai yra svarbu ir ekonomiškai pagrįsta, bus siūloma netgi sudaryti trijų Baltijos šalių specialistų įmonę, kurie toliau turėtų analizuoti ir svarstyti.“
Vel analizuos ir svarstys, o laikas tai eina...   ATSAKYTI
REKLAMA

Video

Karštai su tv3.lt
DABAR RODOMA
19:30
Karštai su tv3.lt
TV3 žiniasklaidos grupė naujam televizijos sezonui paruošė staigmeną žiūrovams – nuo šiol kiekvieną pirmadienį TV3 eteryje – išskirtinė, karščiausių aktualijų laida „Karštai su tv3.lt”. Tai atvira drąsių pokalbių ir diskusijų laida apie tai, kas mums visiems rūpi, skauda dabar. Kiekvieną pirmadienį – karšta tema, karštos diskusijos argumentų kalba, pagardintos šlakeliu gero humoru.
Į viršų