• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujovė „Swedbank“ bankomatuose. Pradėtas diegti naujas funkcionalumas leis pinigines operacijas atlikti greičiau ir patogiau – neįdėjus kortelės, taip pat su turimais išmaniaisiais įrenginiais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Naujovė „Swedbank“ bankomatuose. Pradėtas diegti naujas funkcionalumas leis pinigines operacijas atlikti greičiau ir patogiau – neįdėjus kortelės, taip pat su turimais išmaniaisiais įrenginiais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA

Operacijų saugumą užtikrins tai, kad, pridėję kortelę prie bankomato, klientai ir toliau turės įvesti kortelės PIN kodą. Funkcionalumas bankomatų tinkle bus diegiamas palaipsniui, o klientus apie šio funkcionalumą veikimą bankomate informuos žalios spalvos kortelių skaitytuvo ikonėlė ir užsklanda ekrane.

„Daugelis šalies gyventojų jau įprato ir pamėgo bekontakčio atsiskaitymo kortele būdą prekybos ir paslaugų vietose – jie šiuo metu sudaro apie 74 proc. visų atsiskaitymų ir apie 57 proc. apyvartos. Tikimės, kad nauja funkcija leis dar patogiau atlikti operacijas ir bankomatuose. Ši naujovė dar daugiau patogumo suteiks ir tiems klientams, kurie savo kortelę yra susieję su telefonu ar kitu išmaniuoju įrenginiu ir fizinę kortelę ne visuomet su savimi nešiojasi“, – sako „Swedbank“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė.

Kišti kortelės į bankomatą nereikės

Teigiama, kad klientams, kurie naudos įprastą mokėjimo kortelę, „Swedbank“ bankomatuose įdiegta nauja bekontaktė funkcija leis išimti lėšas, jas įmokėti į sąskaitą ir patikrinti sąskaitos likutį fiziškai neįdėjus mokėjimo kortelės į bankomatą – užteks ją priliesti prie specialaus laukelio su žalia bekontakčio nuskaitymo piktograma, kurį bus galima rasti šalia klaviatūros.

REKLAMA
REKLAMA

Pasinaudoti bekontakčiu identifikavimo būdu bankomate bus galima ir naudojant e. piniginę, esančią telefone ar kitame išmaniajame įrenginyje. Su išmaniuoju įrenginiu iš bankomato bus galima tik išimti pinigų bei pasitikrinti sąskaitos likutį.

REKLAMA

Nauja bekontakčio identifikavimo funkcija „Swedbank“ bankomatuose bus diegiama palaipsniui.

Kada įsigalios naujovė? 

Planuojama, kad bekontaktes operacijas iki 2024 m. pabaigos bus galima atlikti 9 iš 10-ies „Swedbank“ tinklo bankomatų, o 2025 m. visi „Swedbank“ bankomatai turės šį funkcionalumą.

Kortelės identifikavimas bekontakčiu būdu nekeičia konkrečiai kortelei galiojančių įkainių ir limitų.

Šiuo metu „Swedbank“ visoje šalyje turi daugiau kaip 400 bankomatų, iš kurių pusę sudaro bankomatai, išduodantys pinigus, o kitą pusę universalūs bankomatai, galintys ir išduoti, ir priimti pinigus. Per vieną dieną „Swedbank“ bankomatuose atliekama daugiau kaip 87 tūkst. operacijų, o dažniausiai klientai išima arba įmoka grynuosius pinigus bei tikrinasi sąskaitos likutį.

REKLAMA
REKLAMA

Naujasis funkcionalumas neturės jokios įtakos klientams, kurie įpratę ir nori bankomatu naudotis įdėdami mokėjimo kortelę į bankomatą: įdėjus kortelę ir toliau bus galima išimti ir įmokėti pinigus, pasikeisti kortelės PIN kodą, peržiūrėti banko sąskaitos likutį ar gauti paskutinių 5 operacijų išrašą.

Be to, nuo šių metų pradžios bankomatuose taip pat galima aktyvuoti atnaujintą debeto kortelę – tai papildomas patogumas klientams, kurie rečiau naudojasi internetine bankininkyste.

Štai kodėl didėja bankų mokesčiai
Štai kodėl didėja bankų mokesčiai
Nes bankuose sėdi per daug klerkų - visokių politikų ir kitų šūdžių vaikeliai, draugai ir pažįstami, kurie turi įrodyti savo egzistavimo būtinybę. Tai ir nuolat įrodo niekam nereikalingais darbais, kurie trukdo žmonėms normaliai gyventi prie jau įprastos tvarkos. Tai jie bankų interfeisus pakeičia - įdiegėme jauną programą. Tai jie bankomatus supisa taip, kad paprastai iš jų net savo pinigų nebepaimsi. Dirba, sukos. Naujus niekam nereikalingus pakeitimus įdieginėja. Kas jūsų to prašė? Kur pagrindimas, kad to reikia ne jums, bankų žiurkėms, bet Lietuvos žmonėms? Didžiajai daugumai Lietuvos žmonių, bet ne keliolikai procentų pablūdusio nuo kompiuterių ir kitokių IT žaislų jaunimėlio? Esate apgailėtini. Ir nebandykite sakyti, kad mokesčius didinate dėl to, kad auga bankų veiklos kaštai. Atleiskite po velnių visus nereikalingus ir jokios naudos klientui neduodančius dykaduonius - ir kaštai bus ženkliai mažesni. Baikite lobti Lietuvos žmonių pinigų ir nervų sąskaita.
Juk papildomai bus mokesčiai, už dyką nieko neduoda, įdomu kas dar bus prigalvota
Svarbu kažką veikti
Svarbu kažką veikti
Išspręsta didelė svarbi problema!!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų