Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemdirbiai prieš Europos Tarybos (ET) posėdį Briuselyje, kuriame bus toliau diskutuojama dėl 2014-2020 metų biudžeto, ketina surengti naują akciją. Šį kartą ET posėdžio išvakarėse visose trijose Baltijos šalyse ketinama uždegti laužus, kurie turėtų priminti, kad mūsų šalių žemdirbiai pageidauja, jog jiems skiriamos išmokos, kurios kol kas yra bene mažiausios Europos sąjungoje (ES), kuo greičiau priartėtų prie kitų ES šalių žemdirbiams skiriamų vidutinių išmokų.

Apie tai po Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimo su Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemdirbių asociacijų atstovais, kuriame kalbėtasi apie ES žemės ūkio politiką, ūkininkų konkurencijos galimybes ir artėjančias derybas dėl naujo daugiamečio ES biudžeto, žurnalistams sakė Estijos centrinės ūkininkų sąjungos vicepirmininkas Jaan Sorra.

,,Vieningas ūkinikų palaikymas buvo labai svarbus lapkričio mėnesį vykusiame Europos vadovų tarybos posėdyje, kuriame vyko pirminės derybos dėl daugiamečio ES biudžeto. Tačiau Es nariams neradus sutarimo, dėl visko tartis ir derėtis reikės iš naujo. Europai išgyvenant finansinius sunkumus didžiausias įmokas mokančios šalys narės siūlo mažinti bendrą ES biudžetą, todėl laukia labai sudėtingos derybos,- po susitikimo informavo Prezidentės paratėja Daiva Ulbinaitė.

REKLAMA

,,Prezidentės teigimu, norint pasiekti geriausią rezultatą, labai svarbu, kad Baltijos šalys laikytųsi vieningai. Būtinos bendros pastangos, susitelkimas ir didelė kantrybė“, - sakė D. Ulbinaitė.

D. Ulbinaitė priminė, kad šiuo metu baltijos šalių žemdirbių gaunamos tiesioginės išmokos yra vienos mažiausių Europoje. ,,Tai, prezidentės teigimu, prieštaraują sąžiningos konkurencijos ir vieningos uropos rinkos principams. Baltijos šalių žemdirbiai neturi būti diskriminuojami“, - prezidentės žodžius perdavė D. Ulbinaitė.

Bendras Baltijos šalių siekis – kad šių šalių žemdirbiams mokamos tiesioginės išmokos kaip galima greičiau artėtų prie Es vidurkio ir žemės ūkiui skiriama parama nebūtų mažesnė, nei gaunama 2007-2013 metų perspektyvoje ir būtų galima konkuruoti su kitų šalių ūkininkais vienodomis sąlygomis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų