Atliko tyrimą: iš Baltijos šalių internetas pigiausias Lietuvoje

Jungtinės Karalystės (JK) bendrovei „Cable“ palyginus plačiajuosčio interneto paslaugų kainas daugiau nei 200 šalių, paaiškėjo, kad iš Baltijos šalių internetas pigiausias yra Lietuvoje, brangiausias – Estijoje, rašo „Verslo žinios“. 

Lietuva „Cable“ kasmetiniame interneto paslaugų kainų reitinge yra 19 vietoje, Latvija – 27-a, o Estija – 55-a. Tiesa, pernai, palyginti su 2019 metais, Estija smuktelėjo tik dviem laipteliais žemyn arba brangyn, o Lietuva į 19 vietą nusirideno iš aštuntos. 

Lietuvoje vidutinė plačiajuostės interneto prieigos kaina, tyrimo duomenimis, per metus padidėjo 2,2 JAV dolerio (1,8 euro), arba 19,8 proc. – ji 2019 metais siekė 11,1 JAV dolerio (9,2 euro), o pernai – kiek daugiau nei 13,3 JAV dolerio (11 euro to meto kursu).  

Pigiausią ryšio paketą Lietuvoje pernai buvo galima įsigyti už maždaug 3 euro per mėnesį (su Išankstinio mokėjimo kortelėmis), o brangiausias (1 GB/s spartos šviesolaidis internetas) kainavo 24 euro. Brangiausias paketas ir šiandien kainuoja tiek pat, o pigiausias, kokį dienraščiui pavyko rasti, kainavo netgi kiek mažiau nei pernai (2,7 euro) – vadinasi, pabrango vidutinio lygio planai su daugiau vertės: papildomomis paslaugomis ar daugiau gigabaitų, arba planų padaugėjo, o tai irgi galėjo padidinti vidurkį. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų