• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Akcinė bendrovė „Alvora“ praneša, kad kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą ir prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl įtarimų, kad Čekijos įmonė „Petrometal“ suklastojo GIPL projekto statybos metu patiektų detalių sertifikatus.

Akcinė bendrovė „Alvora“ praneša, kad kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą ir prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl įtarimų, kad Čekijos įmonė „Petrometal“ suklastojo GIPL projekto statybos metu patiektų detalių sertifikatus.

REKLAMA

„Esame šokiruoti viešai paskelbtų „Petrometal“ atstovo teiginių apie galimai suklastotus detalių sertifikatus. „Alvora“ kategoriškai atsiriboja nuo jų ir griežtai atmeta bet kokius pareiškimus, neva įmonė apie tai žinojo. Toks elgesys – nusikalstamas, todėl prašome inicijuoti ikiteisminį tyrimą ir esame pasirengę visokeriopai jam padėti“, – pranešime teigė „Alvora“ generalinis direktorius Vaidas Kazlauskas.

„Alvora“ iš Čekijos bendrovės „Petrometal“ įsigijo Lietuvos-Lenkijos jungiamojo dujotiekio GIPL jungiamąsias dalis – flanšus (detales aukšto slėgio dujų vamzdžių sujungimams). „Petrometal“ užsakytas detales pristatė kartu su privalomais sertifikatais, patvirtinančiais, kad įmonė yra detalių gamintoja.

REKLAMA
REKLAMA

Pirkimas iš „Petrometal“ buvo suderintas su GIPL užsakovu – Lietuvos dujotiekių operatoriumi „Amber Grid“.

Tačiau portale „15min.lt“ paskelbtame tyrime cituojamas „Petrometal“ atstovas Martinas Venglaras teigia, jog „Petrometal“ negamino flanšų, o šias detales neva pagamino Čekijoje veikianti įmonė „MSA“. Pastaroji yra susijusi su koncernu „ChelPipe“, kurio „Alvora“ GIPL projekte atsisakė atsižvelgusi į užsakovo „Amber Grid“ rekomendaciją.

REKLAMA

Negana to, M. Venglaras nurodo, jog minėtų jungiamųjų detalių sertifikatai buvo parengti „MSA“, ant „MSA“ sertifikatų uždedant „Petrometal“ logotipą, o jis šiuose sertifikatuose pasirašė paprašytas „MSA“.

„Alvora“ yra šokiruota tokių viešai paskelbtų „Petrometal“ atstovo teiginių. Bendradarbiavimo su „Petrometal“ metu „Alvora“ neįtarė ir nežinojo apie tai, kad iš „Petrometal“ užsakytas, įgytas ir GIPL dujotiekyje sumontuotas jungiamąsias detales – flanšus, galimai gamino ne „Petrometal“, o visiškai kita įmonė“, – teigiama įmonės pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl abiejų teiginių bei kitos viešai paskelbtos informacijos „Alvora“ kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą ir prašo inicijuoti ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodeksą dėl dokumentų klastojimo.

Portalo „15min“ tyrimų skyrius vasario mėnesį paskelbė, kad „Amber Grid“ „dėl nustatytų defektų dujotiekyje ir sutarties pažeidimų“, pateikė pretenziją GIPL atkarpos Lietuvoje rangovei „Alvorai“, kuri galimai šiame magistraliniame dujotiekyje panaudojo rusiškos kilmės jungiamąsias dalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Publikacijoje teigiama, kad jei įmonė trūkumų nepašalins, turės sumokėti 7 mln. eurų vertės banko garantiją.

Joje dar rašoma, esą „Amber Grid“ pripažino, jog negali patvirtinti sumontuotų detalių kilmės. Anot portalo, jei „Alvora“ nepateiks autentiškų dujotiekio detalių sertifikatų, tikėtina, kad komponentai turės būti pakeisti.

„15min“ žurnalistai praėjusį birželį skelbė, kad „Alvora“ GIPL dujotiekyje galėjo sumontuoti apie pusantro šimto jungiamųjų detalių, pagamintų Rusijos koncerno „ChelPipe“. Plienines alkūnes, kurių vertė siekė maždaug 300 tūkst. eurų, įmonė galimai sumontavo pateikusi suklastotus Lenkijos, Latvijos ir Rumunijos įmonių sertifikatus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų