Sprendimai dėl pensijos: kaupiančiųjų mažėja dešimtimis tūkstančių

Šių metų pradžioje atsiradusia galimybe sustabdyti kaupimą II pakopos pensijų fonde jau pasinaudojo apie 40 tūkst. žmonių. Dar keliolika tūkstančių lietuvių, kurie į II pakopą buvo įtraukti automatiškai, taip pat jau pranešė apie norą iš jos išeiti.

Eurai  (nuotr. Fotodiena.lt)
6

Kaip tv3.lt teigė „Sodros“ atstovas spaudai Saulius Jarmalis, šiuo metu II pakopos pensijų fonduose kaupia apie 1,3 mln. žmonių.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaip nuo 2019 keičiasi atlyginimai ir pensijos

„Pastebime tendenciją, kad praėjusių metų birželį pristačius pensijų kaupimo reformą pradėjo nuosekliai augti naujų pensijų kaupimo sutarčių skaičius.

Palyginti pernai iki birželio buvo sudaroma 2000 – 3000 naujų pensijų kaupimo sutarčių per mėnesį, nuo birželio šis skaičius paaugo vidutiniškai iki 3500, o lapkritį sudaryta per 5000, gruodį per 6000, o šiemet jau 7600 naujų sutarčių“, – aiškina S. Jarmalis.

Nuo šių metų sausio 2 d. įsigaliojus pensijų reformai, II pakopoje kaupiantiems asmenims buvo atvertas langas, leidžiantis per pusę metų, iki birželio 30 d., nutraukti privatų kaupimą ir grįžti į „Sodrą“.

Pasak S. Jarmalio, iki vasario 18 d. daugiau nei 31 tūkstantis buvusių kaupimo dalyvių kaupimą sustabdė palikdami lėšas fonde, dar 9200 gyventojų kaupimą nutraukė pervesdami sukauptas lėšas „Sodrai“.

REKLAMA

„Pastebima, kad kaupimą nutraukia ir lėšas „Sodrai“ grąžina tie gyventojai, kurie sukaupė palyginti nedideles sumas – vidutiniškai 2500 eurų. Iš viso „Sodrai" grąžinta 23 mln. eurų. Negalima atmesti, kad dalis gyventojų nutraukė kaupimą, pinigų pervedė „Sodrai“ ir pasirašė naują kaupimo prašymą“, – atkreipė dėmesį S. Jarmalis.

Siūlo pakopas derinti

Dar viena šių metų naujovė – automatinis dirbančiųjų iki 40 metų įtraukimas į II pakopą. Skaičiuojama, kad automatiškai į vieną iš penkių privačių pensijų fondų buvo įtraukta apie 152 tūkst. gyventojų. Iš jų 16 tūkst. jau pateikė prašymus „Sodrai“ iš šių fondų išeiti.

„Neišreiškę valios asmenys nuo liepos 1 d. taps pensijų kaupimo dalyviais ir dalyvaus pensijų kaupime iki sukaks senatvės pensijos amžius. Išimtiniais atvejais, esant labai svarbioms priežastims, dėl kurių asmuo negalėjo per nustatytą teminą atsisakyti dalyvauti kaupime, tai bus galima padaryti ir vėliau, pateikus svarbias priežastis pagrindžiančius dokumentus.


Rašyti komentarą...
L
L2
2019-02-26 06:33:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiek metų kaupiau,o sukaupta katino ašaros.Reforma po reformos.Eikit nafik su savo tom reformom ir kaupimais.Žmonės prarado pasitikėjimą,štai ir viskas.
Atsakyti
-1

N
Nusivylusi
2019-02-26 08:17:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
INVL Asset Management, III pakopos pensijų fondan pas jus 2000 eur. padėjau. Prieš 16 mėn. Dabar beliko 1900. Dar pakaupsiu pora metų- liks 1500?
Atsakyti
0

L
Liūdna....
2019-02-26 07:17:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažkodėl ne tik iki 40 metų privalomai įtraukė į pensijų kaupimą,o VISUS KURIE NEKAUPĖ,išskyrus pensininkus ir žmones su negale....kaip ir visada,tik apgaulė....
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų