Kas penktas Lietuvos gyventojas dirbtų ir už mažesnę algą

Kas penktas Lietuvos gyventojas sutiktų gauti mažesnę alga, jeigu tik darbas būtų įdomesnis. Tokius duomenis atskleidė vieno iš darbuotojų paieškos portalų atlikta apklausa. Ekonomisto Žygimanto Maurico šie skaičiai pernelyg nestebina: esą peržengus tam tikrą ribą, alga darbo pasirinkimui lemiamos reikšmės neturi, Tiesa, apie tokį atlygį daugelis šalies gyventojų kol kas tegali pasvajoti.

Piniginė (nuotr. 123rf.com)

Kaip teigiama išplatintame darbuotojų paieškos portalo CVMarket.lt pranešime spaudai, nors dar neseniai darbovietės patrauklumas Lietuvoje buvo matuojamas pagal darbo užmokesčio dydį, tačiau dabar situacija pasikeitė.

„Sparčiai daugėja darbuotojų, kuriems geras atlyginimas jau nėra svarbiausias. Apklausę dirbančius Lietuvoje veikiančiose įmonėse, nustatėme, kad net 17,4 proc. apklaustųjų nesiruošia dėl geros algos taikstytis su jokiais darbo trūkumais. O 22 proc. nurodė, kad dėl įdomaus ir patraukiančio darbo sutiktų padirbėti ir už kiek mažesnį atlyginimą, – teigė CVMarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė.

Rugsėjo mėnesį atliktas tyrimas taip pat parodė, kad jauniems darbuotojams tinkama alga nekompensuotų karjeros galimybių nebuvimo, prasto mikroklimato darbovietėje ir neoficialiai mokamo atlyginimo. Tuo tarpu vyresni dirbantieji už geresnę algą nesutiktų kęsti rutininio ir jiems neįdomaus darbo.

Anot „Luminor“ banko vyriausiojo ekonomisto Žygimanto Maurico, kalbant apie didesnės algos aukojimą vardan savirealizacijos, svarbu prisiminti garsiąją Maslou poreikių piramidę.

REKLAMA

„Patenkinus būtiniausius poreikius, žmogaus gyvenime vis svarbesnį vaidmenį atlieka turimo profesinio potencialo išnaudojimas, savirealizacija, kolegų pripažinimas ir panašūs veiksniai. Kitaip tariant, jeigu darbo užmokestis patenkina būtiniausius poreikius, tuomet darbdavio pasirinkime reikšmę turi kiti faktoriai“, – sakė Ž. Mauricas, pridūręs, jog tyrimai apie tai, kiek žmogui reikia pinigų, kad jie nebebūtų svarbūs, pasaulyje tampa savotiška mada. Tiesa, Lietuvoje kol kas jie nėra atliekami.


Rašyti komentarą...
j
juozas
2018-11-02 11:06:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
vergu tauta baudziauninku..verslininkai naudojasi ..
Atsakyti
0

E
Eklektik
2018-11-02 11:42:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas antras ir uz dyka.
Atsakyti
0

M
Masėnas
2018-11-03 06:38:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pamirśo parašyti: apklaustos Maxima,Iki,Norfa,Rimi darbuotojos. Jos irgi to trokšta!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų