Jungtinėms Valstijoms – griežtas ES perspėjimas dėl muitų

Europos Sąjunga (ES) perspėjo Vašingtoną, kad bandymai taikyti didelius muitų tarifus iš Europos importuojamiems automobiliams gali išprovokuoti griežtą atsaką ir padaryti rimtą žalą JAV ekonomikai.

Europos Sąjunga ir JAV (nuotr. Fotolia.com)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas grasino iš ES importuojamus automobilius apmokestinti 20 proc. muito tarifu. Be to, D. Trumpas pareiškė, kad Europa prekybos klausimu esą „yra tokia pat bloga, kaip Kinija“.

„Europos Sąjunga galimai yra tokia pat bloga kaip Kinija, tik mažesnė. Jie pas mus atsiunčia „Mercedes“ automobilį, bet mes savų automobilių siųsti atgal negalime. Pažiūrėkite, ką jie padarė mūsų ūkininkams. Jie nenori mūsų žemės ūkio produkcijos. Reikia pripažinti, kad jie turi savo ūkininkus... Bet mes nesaugome savųjų, o jie saugo“, – televizijai „Fox News“ skundėsi D. Trumpas.

REKLAMA

Tačiau ES perspėja, kad muitų karas esą padarytų didesnę žalą Vašingtonui, nei Briuseliui.

Laiške Jungtinėms Valstijoms Europos Komisija (EK) piešė liūdną vaizdą JAV ekonomikai, jei D. Trumpas išties imsis kovoti tarifais prieš ES.

„Ekonominė analizė patvirtina, kad padidinti tarifai visų pirma būtų žalingi JAV ekonomikai“, – rašoma laiške, su kurio turiniu susipažino naujienų agentūra AFP.

Komisija pabrėžė, kad Europos automobilių gamintojai vaidina svarbų vaidmenį JAV ekonomikoje.

„2017 metais JAV įsikūrusios ES įmonės pagamino beveik 2,9 mln. automobilių, kas sudaro 26 proc. visos JAV automobilių gamybos“, – pabrėžia EK.

Atsakydama į JAV pritaikytus muitus plienui ir aliuminiui, ES apmokestino garsių amerikietiškų produktų importą. Tarp nuo tarifų nukentėjusių amerikiečių bendrovių atsidūrė ir legendinis motociklų gamintojas „Harley-Davidson“. Įmonė, savo ruožtu, paskelbė dėl tarifų iškelianti dalį gamybos iš JAV į užsienį.

Po šio sprendimo D. Trumpas „Harley-Davidson“ atžvilgiu kritiką žėrė itin gausiai bei teigė, kad „amerikiečiai to nepamirš“.

Tačiau ES teigia, kad dėl pašlijusių santykių su „Harley-Davidson“ D. Trumpas gali kaltinti tik pats save.

Savo kadencijos pradžioje JAV vadovas girdavo „Harley-Davidson“ ir bendrovę vadindavo „tikru Amerikos simboliu“.


Rašyti komentarą...
a
aga
2018-07-02 18:24:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei muitai blogis, kodel ES nepanaikina jau esanciu muitu JAV prekems?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų