Trišalės tarybos posėdyje – dar keli išspręsti Darbo kodekso klausimai

Trišalei tarybai iki pirmadienio nespėjus išnagrinėti visų ginčytinų naujojo Darbo kodekso punktų, ar partnerių derybos bus tęsiamos, priklausys nuo Vyriausybės ar jos vadovo pozicijos, sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas.

„Tikėjomės, kad šiandien pabaigsime nagrinėjimą, bet liko neišspręstų nuostatų. Šiandien arba rytoj turėtų mus informuoti Vyriausybė apie savo principinę poziciją, ar turėtume tęsti Darbo kodekso nagrinėjimą. Preliminariai Trišalė taryba galėtų posėdžiauti trečiadienį“, - BNS sakė Darbo departamento direktorius Kęstutis Zaura.

Anot jo, būtent premjeras Saulius Skvernelis sausį buvo paprašęs ginčus išnagrinėti iki Seimo pavasario sesijos pradžios - kovo 10 dienos, ir šis terminas jau praėjo. Premjero atstovas Tomas Beržinskas BNS pirmadienio vakarą sakė, kad S.Skvernelis su Vyriausybės atstovais, kurie dalyvavo Trišalės tarybos posėdyje, peržvelgęs posėdžio medžiagą ir, susipažinęs su situacija, nuspręs, ar pratęsti Darbo kodekso ginčijamų nuostatų svarstymą Trišalėje taryboje.

REKLAMA

Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas BNS sakė, jog darbdaviai yra pasiruošę tęsti diskusijas dėl ginčytinų nuostatų.

„Mes tikėjomės, kad šiandien baigsim, bet nebaigėm. Svarstėm, kad dar galim vakare pratęsti, bet nusprendėm, kad vis tiek nespėtume. Mes laukiame Vyriausybės sprendimo dėl diskusijų pratęsimo ir esame pasiruošę dirbti nuo trečiadienio ryto. Mes nežinome pozicijos Vyriausybės“, - D.Arlauskas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, tarybos posėdyje pirmadienį Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų atstovai sutarė dėl privalomos informacijos pateikimo, darbuotojams pareikalavus, tačiau nebuvo sutarta dėl terminuotų darbo sutarčių, dėl darbo grafikų, darbuotojų atstovų papildomos apsaugos, kolektyvinės sutarties sudarymo ir interesų konfliktų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų