Vakar „Sodrai“ paskelbus, kad iš nespėjusių sumokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) skola bus išieškota priverstiniu būdu, daugybė žmonių pasipiktino vos ne paskutinę akimirką pranešta naujiena. Tuo tarpu „Sodra“ informuoja, kad nespėjus susitvarkyti dokumentų, pinigai bus tiesiog nurašomi nuo sąskaitų.

„Sodros“ atstovas spaudai Rytas Stalnionis teigia, kad komunikacija su skolininkais prasidėjo dar praeitais metais pavasarį, o gruodį jau taikyti pirmieji išieškojimai. Iš gaunamų skambučių pastebima, kad labiausiai ši žinia sukrėtė emigrantus.

„Šiais metais užkabinta daugiau emigrantų dėl to toks ažiotažas kilo. Tai matome ir pagal gaunamus skambučius. Bet realiai tai nėra pirmas kartas, apie tai kalbėta seniai, o be to – tai bus daroma nuolatos. Jei kažkas tiesiog išgirdo apie tai informaciją reikėtų pasirūpinti susitvarkymu. Čia labai paprastai išsprendžiama. Jei kalbant apie emigrantus, „Sodra“ neturi intereso išieškoti pinigų iš tų, kurie neturi pinigų. Tikslas mažinti skolininkų, o ne didinti išieškotų skolų skaičių. Esmė, kad žmonės dažnai emigruoja ar yra emigravę, ir nedeklaruoja to.

REKLAMA

Be to kiekvieną kartą prieš pradedant išieškoti žmonės įspėjami. Šį kartą savaitę prieš, manau, tai pakankama bent kokių veiksmų imtis“, – sako R. Stalnionis.

Tačiau jei žmogus nespėja? Na, tuomet reikalinga skolai padengti suma bus nurašoma nuo sąskaitų.

„Iš kitos pusės, jei jie nespėja susitvarkyti, bet mokėti neturi, tai jiems tie pinigai turi būti grąžinami. Tik aišku, tai vėl procedūros, reikia rašyti prašymus. Dėl to reikia suskubti. O tie kurie nespės tai taip, galės prašyti, kad pinigai būtų grąžinti“, – teigia R. Stalnionis.

Žmonėms trūksta aiškumo

Redakciją pasiekė ne vienas pasipiktinusio skaitytojo laiškas. Vienos moterys rašė, kad augina vaikus, stovi Darbo biržoje ir net nežinojo, kad reikia kažką mokėti. Kiti piktinosi, kad yra išvykę ir Lietuvos paslaugomis nesinaudoja, tačiau vis tiek privalo mokėti.

„Net deklaravus išvykimą, ir prirašius laiškų Gyventoju registro centrui, ar dabar jau tikrai viskas gerai, ar nebus skolų ir gavus atsakymą, kad viskas puiku, ateina staiga laiškas iš ligonių kasų, reikalaujantis susimokėti PSD!!! Pažymą registruotu paštu būtina išsiųsti ir jiems gauti per savaitę – ar įmanoma suspėti tai padaryti???“, – neslėpė nusivylimo Domas.

Tuo tarpu Dominyka rašė: „Tai iš ko mokėti, jei tu nedirbi? Iš kur gauti tuos eurus, kad padengti PSD. Kažkokie marazmai, o kiek žmonių nežino apie tai, kad jie skolingi, ne kiekvienas gali prisijungti prie „Sodros“ tinklapio. Mažai informacijos Lietuvos žmonėms suteikiama iš mūsų nuostabios valstybės“.

Kitas skaitytojas kreipęsis su savo istorija pastebėjo, kad daug sklandžiau mokėti baudas policijai, o su pačia „Sodra“ nepavyksta susisiekti.

REKLAMA

„Praeitais, 2016 metais, pakeičiau 3 darbovietes. Išėjus iš pirmosios darbovietes įsidarbinau norvegų kompanijoje, turėjau Norvegijos leidimą dirbti ir gyventi, taip pat gaudavau atlygi pagal tabelio numeri, kuris reiškia, jog nuolatos gyvenu Norvegijoje. Ten mokėjau labai didelius mokesčius, pirmą mėnesį net 50 proc. Praėjus 4 mėnesiams, taip išėjo, jog draugui prireikė pagalbos jo įmonėje, tai grįžau į Lietuvą dirbti. Dabar dirbu lietuviškoje įmonėje ir būnu komandiruotėse Norvegijoje.

Vakar į savo el. paštą gavau iš „Sodros“ pranešimą, kad esu skoloje. Badžiau ieškoti, kiek esu skoloje, niekur nerašo. Jungiausi ir per elektroninę bankininkystę, nieko neina išsiaiškinti. Terminas yra iki 31 d. sumokėti, tai reiškia viena savaitė . Net policija išrašo bauda susimokėti per 20 dienų ir pasako, kiek mokėti.

Mėginau su jais šiandien susisiekti. 20 kartų skambinau ir nėjo susisiekti. Vieną kartą pralaukiau daugiau kaip penkiolika minučių ir ryšys nutrūko su jais, bandžiau iš kito mobilaus skambinti. Nėjo su jais susisiekti“, – rašė tv3.lt skaitytojas.

„Sodra“: kai kuriems gali tekti grįžti į Lietuvą

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su „Sodra“ paaiškėjo, kad dėl išplatinto pranešimo operatoriai sulaukia du–tris kartus daugiau skambučių nei paprastai, todėl prisiskambinti šiomis dienomis užtrunka ilgiau. Be to, „Sodra“ teigia, kas asmeninis informavimas nėra privalomas.

Dėl to gyventojai yra raginami informacijos ieškoti „Sodros“ interneto, o savo skolą pasitikrinti ir atlikti mokėjimą adresu: www.sodra.lt/pasitikrink

REKLAMA

Tiesa, atsiųstame atsakyme „Sodra“ neigia, kad apie skolas pranešta tik likus savaitei iki termino pabaigos. Pasak jų, nuo pat 2016 m. vidurio informacija apie prievolę mokėti PSD įmokas arba galimybę įmokas perskaičiuoti ir skolą panaikinti buvo platinama nuolat tiek nacionalinėje, tiek regioninėje, tiek užsienio žiniasklaidoje.

„Informacija taip pat buvo perduota ir savivaldybėms bei seniūnijoms, užsienio lietuvių bendruomenėms, užsienio lietuvių naujienų portalams, taip pat visoms Lietuvos atstovybėms užsienyje. Problema pristatyta ir pagalbos viešinant šią informaciją prašyta ir Pasaulio lietuvių bendruomenės.

Asmeninis informavimas, kuris nėra numatytas kaip privalomas, buvo pasitelktas kaip dar viena papildoma priemonė norint informuoti žmones, kurių arba nepasiekė informacija aukščiau išvardintais kanalais, arba kurie į ją laiku nereagavo“, – rašoma atsakyme.

Emigravusiems tautiečiams, PSD Lietuvoje mokėti nereikia tik tuo atveju, jei jie drausti socialiniu draudimu kitoje šalyje.

R. Stalnionis pasakoja, kad „Sodra“ jau sulaukė kelių skambučių, kuomet žmonės nespėja per savaitę susitvarkyti, nes laukia dokumentų pagrindžiančių jų draustumą kitoje šalyje. Vieniems iš jų ši problema bus išsprendžiama lengviau nei kitiems.

„Tai jeigu žmonės laukia kažkokių dokumentų, gali parašyti prašymą, kad sankcijos būtų nukeltos iki keturių mėnesių, kad per tą laiką būtų gauti dokumentai. Kadangi deklaruoti galima atbuline tvarka tada už visus 2016 m., tai čia pats paprasčiausias variantas.

Išskyrus tuos, kurie seniai išvykę ir neturi elektroninės bankininkystės ir negali nuotoliniu būdu to padaryti. Tada jiems reikia atvykti į Lietuvą, pagrįsti, kad skola būtų panaikinta“, – informuoja „Sodros“ atstovas.

REKLAMA

Primenama, kad jei žmogus neturi mokėti PSD, bet laišką gavo, būtina kuo greičiau susisiekti su „Sodra“, kad problema būtų išspręsta.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad vakar „Sodra“ pranešė, jog 20 tūkstančių asmenų susimokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas vėluoja 11–12 mėnesių. Ši skola – 5,7 milijonai eurų – vasario pradžioje bus išieškota priverstiniu būdu, jei skolininkai jos nepadengs iki sausio 31 dienos.

Tiesa, įsiskolinusiųjų skaičius augs, nes sankcija netrukus bus pritaikyta ir tiems, kurie turi didesnes nei 1 mėnesio skolas.

„Net jei žmogus šiuo metu gyvena ir dirba ne Lietuvoje, tačiau apie tai nepateikė jokios informacijos „Sodrai“, Gyventojų registrui ar Valstybinei mokesčių inspekcija, įmokos jam yra skaičiuojamos, o laiku nesumokėtos – išieškomos priverstine tvarka. Ši sankcija netrukus bus pritaikyta ir visoms didesnėms nei 1 mėnesio skoloms“, – vakar išplatintame pranešime cituojamas Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos direktoriaus pavaduotojas Ježy Miskis.

„Sodra“ primena, kad darbo santykių neturintys, jokios ekonominės veiklos nevykdantys ir valstybės lėšomis nedrausti asmenys kas mėnesį privalo savarankiškai mokėti PSD įmokas. Jos sudaro 9 proc. nuo minimalios mėnesinės algos; šiuo metu galiojanti mėnesio įmoka yra 34,20 Eur.

Privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis yra draudžiami asmenys, įsiregistravę darbo biržoje, taip pat, sukaupę didesnį nei 30 metų darbo stažą – jį galima pasitikrinti prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui interneto svetainėje adresu www.sodra.lt.

REKLAMA

Pabrėžtina, kad PSD valstybės lėšomis taip pat yra draudžiamos nedirbančios moterys nėštumo laikotarpiu – joms reikia teritorinei ligonių kasai (TLK) pateikti gydytojo pažymą; bei vienas iš tėvų, auginančių vaiką iki 8 metų ar daugiau vaikų iki 18 metų – jiems reikia su tapatybę patvirtinančiais dokumentais atvykti į TLK ir pranešti, kuris iš tėvų turėtų būti apdraustas.

„Svarbu, kad besilaukiančios moterys ir vaikus auginantys tėveliai nepamirštų laiku pranešti ligonių kasoms apie tai, kad jie patenka į valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategoriją. Tuomet nebus staigmenų gydymo įstaigoje ar gavus pranešimą iš „Sodros“ apie „nedraustumą“, – priminė Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotojos Žadvilė Abelienė.

Jei asmuo šiuo metu gyvena ir dirba užsienyje, kad nesikauptų PSD skola, jis privalo arba deklaruoti išvykimą, arba „Sodros“ teritoriniam skyriui pateikti draustumą kitoje šalyje įrodantį dokumentą.

 

paradoksas
2017-01-25 18:06:10
Galiu pasakyti tik tiek, kad prancūzai baisiai nustebę, kad Lietuva , ES narė, sukišanti milijonus į visokias programas, nemato savo piliečių dirbančių kitoje ES šalyje. Jie sako, kad tik Alžyro, Maroko, Tuniso t.y Afrikos šalių piliečiams atskirai išrašo tokias pažymas.Kas mes pagaliau esam, ar Europos Sąjungoj ar dar prie Afrikos?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
As 2019-03-03 13:21:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas juos duoda i teisma? As zadu kelt byla, negyvenu Lietuvoj kaip 10 metu   ATSAKYTI
Sas 2017-12-12 22:19:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad sudegtu ta vyriausybe su visais zulikais!   ATSAKYTI
rimantas 2017-01-31 22:40:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jokiu mokejimu,paduoti Valdininkus eurosajuzo teismui,visi vienu metu,nutraukti baudziaviniu nesamoniu skleidima, sugrieztinti Valstybes "kasos" sauguma,nuo zuliku??   ATSAKYTI
Neapdraustasis 2017-01-31 17:59:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skola gali būti tik už suteiktas ir neapmokėtas paslaugas. Lietuvoje nedrausti asmenys jokių nemokamų paslaugų negauna.    ATSAKYTI
ignas 2017-01-31 15:30:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
visu pirma sodra nera tokia istaiga kur taip paprastai ims ir nusirasys sau pinigus is saskaitu tam yra kitos istaigos kaip vmi ,ji perduoda anstoliams jeigu yra skola bet tik su teismo sprendimu na o jeigu bus kitaip tai vadinasi vagiu salis    ATSAKYTI
nesvarbu 2017-01-31 13:55:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jus pydarai verciat zmones plest eit,kad tik jus islaikyt,grauskyt byby padvesusio armeno. Nemokejau ir nesiruosiu jums moket,nematau uz kaaaaaaa?   ATSAKYTI
MILDA LAURINAVICIENE 2017-01-31 07:39:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
LIETUVA STEBUKLU SALIS>PABUNDI RYTE IR LAUKI KOKIO NORS STEBUKLO. TACIAU NE MALONAUS O TOKIO KURIS ISTUSTINS TAVO KISENE. KAI PAKLAUSAI ATRODO ,,SODRA,, SURENKA MILZINISKUS PINIGUS. BET TAIP ISEINA KAD JU KAIP NERA TAIP NERA.AR NE METAS BUTU KEISTI PONUS VALDININKUS DIRBANCIUS ,,SODROJE,, GAL ATSIRASTU UKISKESNIS POZIURIS I ISLAIDAS? TIKRAS STEBUKLU KRASTAS- JIE NUTARE IR VISKAS O TU ZMOGELI TURI NERTIS IS KAILIO KAD KUR TAI GAUTUM PINIGU SUSIMOKET. O MUSU AR KAS KLAUSE? SUTINKAM MES AR NE? NUTARE PENSIJAS NUREZE IR NEBEGRAZINO. IDOMU KA DAR JIE NUTARS? ABSURDAS.   ATSAKYTI
Ki 2017-01-30 12:30:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bukite budrus! Gal tiems, kuriems nerodo skola, o gauna informacija, kad skolingi - neaisku kur tie pinigai paskui keliauja...Pvz., ligoniu kasos sako, kad tu neskolingas, o sodra sako, kad skolingas? Tai kaip cia iseina? Uz mano skola (PSD) buvo perduota anstoliams ir arestuota dalis turto!!! Pasiskambinau i ligoniu kasas, tai jie sako, kad as issiregitravus ir neturiu jokios skolos, o sodra turbut kazkaip daro bizni taip iseina..Cia sodra mutina vandeni...   ATSAKYTI
silva 2017-01-30 11:57:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuva vagių šalis .pradžioj už šiukšles emigrantai mokėjo kai net konteinerio nebuvo dabar skolingi už gydymą nor 10 metų gydosi kitur ir nėra gave paslaugos už kurią turi mokėti. Ar ilgai žmonės tylės ? O gal tegu tada lietuva ims ir sumokės Anglijai už jos žmonėms padarytas operacijas ir gydo mus? Anglų įkainiais tai bus įdomu.    ATSAKYTI
Algis 2017-01-30 09:58:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vsio ukradieno do nas   ATSAKYTI
rima 2017-01-29 22:44:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
dauguma gydytoju yra mokami,nes jei eini i nemokama poliklinika tai ir paslauga gauni prasta,bet jei eini pas ta pati gydytoja privaciai tai kitoks aptarnavimas ir laukti nereikia .Tyrimai taip pat yra mokami dauguma,tai as niekaip nesuprantu kur deda tuos surinktus zmoniu pinigus??????????Ar bandete registruotis i Klaipedos universtitetines ligonines akiu skyriu?Va cia tai sistema toki,kad niekada nepapulsite pas akiu specialistu.Registruoja viena diena menesyje pas gydytoju,Skambinant neimanoma priskambinti ,uzimta jau ryte astunta valanda,Registruojantis internetu ,po astuoniu dvi minutes ,talonu nebera,visam menesiui.Kiek kainuoja nervu ir sveikatos toks tyciojimosi is zmoniu.Ir kad zmogus palieka aklas nes neimanoma pas gydytoju papulti niekam neidomu.Kai i sveikatos ministro pavaduotojus priima prasilosusi kazino darbuotoja tai niekam nerupi.Stai taip ir gyvename tokiame liune i kuki mus visus tempia toliau.   ATSAKYTI
rima 2017-01-29 22:28:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
mokescius ima kiekviena menesi ,bet pas gydytujo eiles reikia laukti keleta menesiu ,kol gausi pas gydytojo vizita,Tai uz ka tada reikia moketi?Jei neimanoma papulti pas gydytojo.Taip ir likau nesupratusi ,uz ka plesia pinigus   ATSAKYTI
rima 2017-01-29 22:24:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tiesa tokia   ATSAKYTI
Migle 2017-01-28 21:00:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Man tai baisiausia, kad straipsniu autoriai, ko gero lietuviu kalbos pamoku nelanke. Negalejau iki galo skaityti, tiek klaidu radau...   ATSAKYTI
TURGAUS ZYDELIS 2017-01-28 11:44:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
SMIRDANTI SVANCU KONTORA BANDO PASIPINIGAUTI    ATSAKYTI
romoaldas 2017-01-27 22:23:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad sodrai nusispjaut ant Lietuvos pilieciu-tai jau irode,bet kad visai nepadedama emigrantams ir dar drysta kazko is ju reikalaut-tai cia jau perzenktos visos musu valstybes padorumo ribos......   ATSAKYTI
Ilona 2017-01-27 22:14:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Spalio mėnesi kai gryžau deklaruoti pajemų sodroj pasake kad darbdavio išduota forma P60 netinka reikia E104 arba E106. O dabar jau pasirodo kad tinka ta forma bet niekur nebuvo pranešta kad tinka tokia forma tik praneše prieš savaite kai jau išieškos... o prisikambinti į sodra neįmanoma..   ATSAKYTI
Ingrida 2017-01-29 21:15:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikra tiesa,as dar gruodi siunciau el.pastu uzklausa,taip pat atsake,kad sios formos netinka ir konkreciai kas reikalinga taip pat neatsake.  
Deividas 2017-01-27 19:16:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tiediog nesamone vien del teisiu pasikeitimo lietuvoj turi but registruotas ne maziau nei 6 men. Tuo pat ir psd kabinasi iskart nemanot kad Lietuvoj visur ir visi reikalai denge viens kita kad zmonem tik kisenes tustinti. Taip pat ir emigrantams. Tiesiog nesuprantama issilaikiai viskas tvarkoi kompiteriuos viskas yra bet tik uzregistruok isvykima teisiu galiojimui maziau nei 6 men pasvajok kad pasikeisi teks vel ysiregistruot ir laukt 6 men kad galetai pasikeist   ATSAKYTI
Nesakysiu 2017-01-27 18:37:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pernai užsiregistravau LT dėl individualios veiklos vykdymo pagal pažymą. Išaiškėjus sutarties niuansams supratau, kad individualios veiklos net nepradėsiu. Parašiau mokesčių insp., kad išregistruotų, o išregistravo ne nuo registracijos dienos, bet nuo sekančios dienos. Apmokestino PSD mėnesio įmoką, sakė grąžins. Praėjo metai, daug vargo, laiškų, skambučių, bet nei sodra nei mokesčių inspekcija nė cento negrąžino, aiškina jų sistema neleidžia išregistruoti veiklos nuo tos pačios dienos (neleidžia ir anuliuoti), taigi rodo vieną dieną ir privalėjau mokėt viso mėnesio įimoką. Labiau paspaudus dar gavau "Paraginimą", kad norėtų pamatyti mano gaunamas pajamas iš kitų ES valstybių (trumpai tariant, jei toliau reikalausi, mes vistiek rasim prie ko prisiknisti). Pasišlykštėjau tokiu primačiu LT viešųjų įstaigų elgesiu! Viskas LT tik į vienus vartus!!   ATSAKYTI
fatyma 2017-01-27 10:27:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš nesuprantu yra komputeriai,ir ką Sodra nemato kad žmogus negyvena LT.keikia rusu santvarką,bet dabar tokia blestva jokios tvarkos.....nieko konkretumo,prima įstatyma ir tuoj pilieti smaugę -o dėl laišku,čia kaip anstuoliai parašo 2dublikatus ,viena atseit sunčia klijentu kuris nueina į šukšlu dėžia,o atšviesta pasilieka sau kai jieškai teisybės tai parodo kad tau suntė.....nors nė vieno laiško nebuvo pašto dėžutė,Pašto dėžutė yra tvarkinga ir neišlaušta bet laišku nė kvapo.......Va tokia tiesa......   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Skardinės su folijomis
Sparčiai plintant COVID-19 infekcijai Lietuvoje, verslai ir toliau vis labiau rūpinasi gyventojų saugumu ir sveikata. AB „Volfas Engelman“ nusprendė imtis papildomų saugos ...
Asociatyvi
Lietuvoje karantino sąlygoms veikia maždaug ketvirtadalis kaimo turizmo sodybų, tačiau svečių jose mažai. Vis dėlto užklausų daugėja, sako asociacijos vadovė.   „Iš visų ...
Jaroslavas Neverovičius (Fotobankas)
Aviacijos sektoriui ypač skaudžiai smogusi koronaviruso krizė gali tapti šansu gerinant Lietuvos pasiekiamumą lėktuvais ateityje, teigia prezidento vyriausiasis patarėjas. ...
Prezidentė Dalia Grybauskaitė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Finansų ministerijos įsteigtam COVID-19 fondui jau paaukota beveik 600 tūkst. eurų. Finansų ministerija pranešė, kad už paaukotas lėšas šalies ligoninėms nupirkta 6 tūkst. ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Verslui, kuris nukentėjo nuo karantino ir nebegali vykdyti savo veiklos, tačiau yra įtrauktas į Valstybinės mokesčių inspekcijos sudarytą nukentėjusių įmonių sąrašą, nieko ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų