Policija perspėja – vykdys reidus: kai kam skirs ypatingą dėmesį

Artėjant žiemos sezonui, viena iš svarbiausių vairuotojų misijų – laiku pasikeisti vasarines padangas į žiemines. Visgi policija įspėja, kad jau netrukus bus tikrinama ne tik transporto priemonių padangų būklė, bet taip pat ir kitos prevencinės priemonės, kurias pažeidus galima sulaukti baudos.

Policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Nors pasikeisti vasarines padangas į žiemines galima iki lapkričio 10-osios dienos, kaip naujienų portalui tv3.lt teigė Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Žilinskė, iškart po šio nustatyto termino policijos pareigūnai surengs automobilių techninės būklės patikrų reidus.

„Policijos pareigūnai, vykdydami eismo automobilių keliais priežiūrą ir užtikrindami eismo saugumą, nuolat organizuoja prevencines priemones.

Be abejo, po lapkričio 10-osios bus surengti ir tiksliniai reidai dėl transporto priemonių techninės būklės kontrolės – bus tikrinamos eksploatuojamos transporto priemonės padangos, jų protektoriaus rašto gylis, žibintų šviesos, stiklų skaidrumas. Apskričių vyriausieji policijos komisariatai dirba savo prižiūrimose teritorijose, Lietuvos kelių policijos tarnyba – neteritoriniu principu“, – kalbėjo D. Žilinskė. 

Surengs dar daugiau reidų

Policijos atstovė, kalbėdama apie pareigūnų organizuojamus reidus, taip pat pabrėžia, kad artimiausiu metu vyks ne tik automobilių techninių reikalavimų patikros.

REKLAMA

Policija

Štai lapkričio ir gruodžio mėnesiais policija Lietuvoje vykdys sustiprintą greičio kontrolę, tikrins vairuotojų blaivumą, be kita ko, pro pareigūnų akis neprasprūs ir dviratininkai bei pėstieji – bus stebima, kaip šie eismo dalyviai laikosi taisyklių.

„Lapkričio–gruodžio mėnesiais prevencinės priemonės bus vykdomos visoje šalyje (transporto priemonių važiavimo greičio kontrolė, manevravimo, lenkimo taisyklių laikymasis, šviesoforo signalų paisymas, vairuotojų blaivumo patikrinimai, pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė, naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant neturint laisvų rankų įrangos, saugos diržų naudojimo kontrolė“, – pabrėžė policijos atstovė.

Gali tekti susimokėti baudą

Policijos atstovai perspėja, kad už netinkamai parengtą transporto priemonės eksploatavimą eisme, pavyzdžiui, uždėtas netinkamas padangas žiemos sezonu, galima sulaukti baudos, kurios dydis siekia nuo 30 iki 40 eurų.

Be to, pastebima, kad vairuotojai, kurie ant savo automobilių nebus užmontavę tinkamų žieminių padangų, kurių protektoriaus gylis siektų bent 3 mm, taip pat gali būti panaikinta techninės automobilio apžiūros dokumentų galiojimas.

Surinkti policijos duomenys rodo, kad 2019 metais buvo išaiškinta 870 atvejų, kuomet transporto priemonių padangos neatitiko nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų. Pastebima, kad 2018 metais tokių atvejų buvo dar daugiau – iš viso 1,113 tūkst. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones su vasarinėmis padangomis. Tiesa, išlygos taikomos mopedams, motociklams, triratėms transporto priemonėms, visų rūšių keturračiams, priekaboms. 

REKLAMA

Automobilis

Primenamae, kad motociklus, trirates transporto priemones, mopedus ir visų rūšių keturračius eksploatuoti eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu kelias, kuriuo yra važiuojama, yra apsnigtas ar apledėjęs.

Be to, nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis, tačiau, žiemos sezonui užsitęsus, dygliuotų padangų naudojimas gali būti pratęstas.

Minimalus lengvųjų automobilių padangų protektoriaus gylis nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. turi būti 3 milimetrai. Naujų žieminių padangų protektoriaus gylis turi siekti 8-9,5 milimetrus.

Įsitikinti, ar padangos yra tinkamos naudojimui žiemos sezono metu, padės ant šono esantys užrašai arba simboliai – važiuoti žiemą automobiliu galima su „All seasons“ (liet. – visi sezonai), „M+S“ arba snaigės simboliu pažymėtomis padangomis.

Nuo lapkričio 1 dienos automagistralėse ir greitkeliuose privaloma važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val greičiu.


Rašyti komentarą...
Z
Zydrunas
2020-10-31 14:23:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Slyksti diktatura, policijos darbas turetu but ne bausti , bet kitokiais budais uztikrint saugu eisma. Cia Skvernialiui per galva reiktu duot. Fun anzmogis
Atsakyti
-7

e
ek
2020-10-31 15:51:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
o litiniu organu netikrins
Atsakyti
-4

A
Asta
2020-10-31 18:20:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau atsibodo,kodėl nepadaro karantino
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų