Galvojate apie lauko pavėsinę? Yra ir už 50 eurų, bet kai kurios atsieis ir 6 tūkst.

Atšilus orams kiekvienais metais išauga lauko pavėsinių prekyba. Pavėsinių gamintojai ir pardavėjai teigia, kad įsibėgėjus sezonui vos spėja vykdyti užsakymus, tačiau pastebi, kad pirkėjų netrūksta ir sezono pabaigoje. Šie skuba pasinaudoti nuolaidomis.

Pavėsinės. „Simedva“, „Laukbaldis“ ir Pigu.lt nuotr.

Internetinės parduotuvės Pigu.lt komunikacijos vadovė Raimonda Strazdauskaitė teigia, kad pirmieji pavėsinių pardavimai prasideda kovą-balandžio mėnesiais.

„Žinoma, priklauso kiek šalta buvo žiema. Po jos žmonės būna išsiilgę gamtos, tad vos atšilus orams, skuba mėgautis buvimu gamtoje savo kiemuose. Tačiau ankstyvą pavasarį prireikia ne tik pavėsinės, bet ir šildytuvų.

Didžiausias pardavimų šuolis jaučiamas prieš didžiąsias vasaros šventės – Jonines, Mindaugo karūnavimo dieną ar Žolines, tad galiu sakyti, kad pavėsinės yra perkamos visą vasarą, net ir jos pabaigoje, rugpjūtį-rugsėjį. Tuo metu klientai gali pasinaudoti išpardavimų nuolaidomis.

Šiemet pavėsinių pardavėme 40 proc. daugiau negu tuo pačiu metu pernai“, – komentuoja elektroninės parduotuvės atstovė.

REKLAMA

Pasak R. Strazdauskaitės, geriausia pavėsinių ieškoti dar pavasarį.

„Tada klientai gali rinktis pavėsines, kurias jau laikome savo sandėlyje, tad tokią prekę galima atsiimti kitą ar netgi tą pačią dieną. Tačiau turime ir tokių, kurių pristatymas gali trukti 3–4 savaites, tad visada klientams rekomenduojame pavėsinių pradėti dairytis gerokai ankščiau negu atsiranda poreikis jomis naudotis

Kalbant apie klientų pasirinkimą, šiemet pirkėjai labiau negu pernai yra linkę investuoti į greičiau pastatomas, išskleidžiamas pavėsines.

Pavėsinė. Pigu.lt nuotr.

Populiariausios vis dar yra standartinės, surenkamos pavėsinės su poliesterio danga ir sienelėmis. Populiariausi dydžiai: 3x3 m ir 6x3 m.

Taip pat pastebime, kad vis dažniau pirkėjai renkasi įvairesnių formų, pavyzdžiui, šešiakampes pavėsines. Šiuo metu nemažą dalį jau esame išpardavę, tačiau asortimentas vis dar platus, siūlome daugiau negu 70 skirtingų modelių. Populiariausios yra iki 100 eurų kainuojančios pavėsinės. Pigiausiai pavėsinė galima įsigyti už 50 eurų“, – pasakoja specialistė.

Medinės pavėsinės brangesnės

Ieškantys išskirtinių ir ilgaamžiškesnių pavėsinių užsisako jas iš medienos gaminiais prekiaujančių įmonių. Tiesa, tokios pavėsinės kur kas brangesnės, jos kainuoja nuo 550 iki 6 tūkst. eurų.

Įmonės „Simedva“ pardavimų vadovė Edita Kijauskaitė teigia, kad pavėsines ir kitus medinius gaminius įmonė gamina iš spygliuočių – pušų ir eglių medžių.

„Pastebime, kad vasarą išauga pavėsinių užsakymai. Taip pat žmonės dažniausiai kartu su pavėsine užsisako ir medinius baldus. Šiuo metu klientams užsisakius pavėsinę, jos laukti tektų 4–6 savaites. Viskas priklauso nuo užsakymų gausos. Tačiau greičiausiai, per savaitę pavėsinę galima gauti ją užsakius dar sezono pradžioje, pavasarį.

Pavėsinių kainos prasideda nuo 550 eurų. Tačiau dar papildomai reikia mokėti už jos atvežimą, montavimą ir pastatymą. Šios paslaugos kaina siekia 200–300 eurų, kuri priklauso nuo pavėsinės sudėtingumo ir miesto, kuriame ją reikia pastatyti“, – pavėsinių kainas komentuoja pardavimų vadovė.

Pavėsinė. „Simedva“ nuotr.

Anot jos, klientai į įmonę kreipiasi jau turėdami savo pavėsinės viziją.

„Žmonės pas mus kreipiasi jau žinodami, kokios pavėsinės nori. Dažniausiai jie turi ir nuotraukų su pavyzdžiais. Taip pat pavėsinių modelį klientai gali išsirinkti ir mūsų internetinėje svetainėje“, – teigia E. Kijauskaitė.

Dar vienos mediniais gaminiais prekiaujančios įmonės „Laukbaldis“ vadovas Raimondas Jarmoška teigia, kad jau balandį prasideda pirmieji pavėsinių užsakymai.

„Kuo anksčiau žmonės pavėsinę užsisako, tuo greičiau ja gali džiaugtis savo kieme. Geriausia pavėsinę užsisakyti jau vasario arba kovo mėnesį. Užsisakius ją vasarą gali tekti ilgiau laukti nuo 4 iki 8 savaičių.

Nors gaminame ir medinius baldus, tačiau klientai dažniausiai užsisako tik pavėsines. Šiuo metu populiarūs pinti baldai, ne mediniai.

Pavėsinių kainas prasideda nuo 2,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Kaina priklauso nuo pavėsinių dydžio. Populiariausi dydžiai – 3,5x4,5 m arba 4x5 m.

Kalbant apie pavėsinių modelius, jau kelinti metai populiariausios yra pavėsinės su stumdomais stiklais. Dažniausiai klientai pavėsinės modelį išsirenka iš mūsų internetinės svetainės. Tačiau jeigu nori kažkokių pakeitimų, juos padarome. Kad pavėsinė atitiktų kliento viziją“, – komentuoja R. Jarmoška.

Pavėsinė. „Laukbaldis“ nuotr.

Taip pat pašnekovas nepastebėjo, kad karantinas būtų atnešęs didesnį pavėsinių pardavimų skaičių.

„Pavėsinių parduodame tiek pat kiek ir pernai. Pardavimų šuolio nepajutome“, – teigia R. Jarmoška.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų