Vašingtonas naujaisiais muitais apmokestins škotišką viskį ir prancūzišką sūrį

Jungtinėms Valstijoms trečiadienį gavus Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) leidimą dėl neteisėtų Europos Sąjungos (ES) subsidijų orlaivių gamintojai „Airbus“ įvesti importo muitus 7,5 mlrd. JAV dolerių vertės europietiškoms prekėms, Vašingtonas jau ketvirtadienį paskelbė sąrašą europietiškų produktų, kuriems bus taikomi naujieji muitai.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

Vašingtonas paskelbė, jog įves 10 proc. muitą dideliems civiliniams orlaiviams, importuojamiems iš keturių „Airbus“ Europos partnerių – Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Jungtinės Karalystės.

Į JAV prekybos atstovo biuro paviešintą sąrašą pateko daugiau kaip 150 produktų – daugiausia iš tų keturių valstybių, bet taip pat ir iš kitų ES šalių, – kuriems nuo spalio 18-osios bus taikomas 25 proc. importo muitas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas PPO sprendimą tviteryje pavadino „gražia pergale“ ir pažymėjo, jog Europos Sąjunga „prekyboje daug metų labai blogai elgėsi su Jungtinėmis Valstijomis“.

D. Trumpo administracija naujuosius muitus ketina taikyti prancūziškiems, ispaniškiems ir vokiškiems vynams, taip pat airiškam ir škotiškam vieno salyklo viskiui.

REKLAMA

Tačiau vengriškas Tokajaus vynas nebus apmokestintas.

Naujaisiais muitais bus apmokestintas ir sūris iš visos Europos, įskaitant pekoriną, stiltoną, čederį, taip pat visą mėlynojo pelėsio sūrį, išskyrus rokforą, kuriam taikoma specialioji išimtis.

Tokie pat – 25 proc. – importo muitai bus įvesti alyvuogėms, alyvuogių aliejui ir midijoms iš Ispanijos bei kavai – ir be kofeino, ir su kofeinu – iš Vokietijos.

Be to, 25 proc. importo muitai bus taikomi Anglijoje pagamintiems kašmyro megztiniams, vilnonėms striukėms su gobtuvais ir patalynei bei Vokietijos eksportuojamiems pramoniniams įrankiams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų