Nubaustos „Profisa“ ir „Rimi Lietuva“: prekiavo nesaugiai kiniškais žaislais

Vilniaus saldumynų prekybos įmonė „Profisa“ ir vieną didžiausių mažmeninės prekybos tinklų šalyje valdanti bendrovė „Rimi Lietuva“ nubaustos už nesaugių žaislų prekybą.

Rimi (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Vartotojų teisių apsaugos tarnyba pranešė įmonėms skyrusi po beveik 800 eurų baudų.

Abi įmonės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių žaislų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

Tarnybos teigimu, „Profisa“ į Lietuvą importavo Kinijoje pagamintą žaislą–barškutį „Easter Chick Rattle“ bei žaislą „Traktorius su saldainiais“. Jie neatitiko reikalavimų – bandymų metu atsiskyrė žaislų detalės, kuriomis vaikas gali praryti ir užspringti. Be to, yra įbrėžti bei sužeisti galinčių briaunų.

„Rimi Lietuva“ prekiavo kinišku žaislu–barškučiu „Baby Toys“, kurio dalys kėlė pavojų susižeisti, susižaloti akis ar nusibrozdinti.

„Iki tarnybos patikrinimo neturėjome jokios informacijos, kad žaislas yra nesaugus, nes kaip įprasta tiekėjas buvo pateikęs visus žaislo saugumą ir kokybę patvirtinančius dokumentus – priešingu atveju prekė nebūtų atsidūrusi prekyboje“, – komentare BNS nurodė „Rimi Lietuvos“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Buivydienė.

Pasak jos, minėtas žaislas išimtas iš prekybos jau maždaug prieš du mėnesius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų