Lietuvoje – medienos krizė: leidžiama šią prekę parduoti pigiau

Lietuvoje tęsiasi medienos krizė, o miškuose ir sandėliuose tebeguli didžiuliai kiekiai medienos. Vyriausybė nusprendė valstybinių miškų medieną parduoti daug pigiau nei pernai. Tačiau aplinkos ministrui Seime teko aiškintis, ar taip jis netarnauja stambiesiems pramonininkams ir kartu neskurdina valstybės biudžeto.

Lietuvos valstybinių miškų urėdijos paruošta mediena niekaip nesulaukia pirkėjų. Didžiuliai kiekiai prikirstų medžių ir medienos stūkso miškuose ir sandėliuose. Rinka perpildyta pigesne baltarusiška mediena, kur, miškus užpuolus kenkėjams, kaimynai pradėjo masinius kirtimus ir medieną siūlo Lietuvai už pusvelčiui.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Labanoro giria

Po audrų mediena atpigusi ir Vokietijoje. Tad brangios lietuviškos medienos niekam nebereikia. 

„Medienos kainą kaip ir bet kurios kitos žaliavos ar kito produkto įtakoja pasiūlos ir paklausos santykis. Biokuro, naftos, dujų kainos keičiantis paklausai – pasiūlai, keičiasi ir produkto kaina. Matome, kad kainos didėjo, padidėjus kainai paklausa linkusi mažėti", – sako „Baltpool“ vadovas Andrius Smaliukas.

REKLAMA

Verslininkams raginant Vyriausybę nedelsiant imtis veiksmų dėl krizės medienos pramonėje, ši nusprendė leisti urėdijoms medienos kainą nuleisti daugiau kaip dešimtadaliu. Nors urėdijos vadovas gąsdina dėl to valstybę neteksiant 70 mln. eurų per metus, pramonės atstovai ragina atsikvošėti.

„Yra galimybė atsivežti, visi nusimetinėja medieną, Baltarusija ir kitos valstybės, Vokietija. Ieškoti kelių, iš kitur atsivežti medienos. Tas yra daroma“, – kalbėjo „Lietuvos mediena“ vadovas Raimundas Beinortas.

Vyriausybei nusprendus leisti urėdijoms medieną šių metų antrąjį pusmetį pardavinėti iki 40 proc. pigiau nei pernai, opozicija suskubo ją kaltinti pataikaujant stambiesiems medienos perdirbėjams. 

„Aš matau, čia didelis godumas. Jie negali dirbti kaip vokietis su 10-15 proc. pelningumu, jiems reikia 50 proc. dirbantiems moka minimumą ir verkia, mediena per brangi", – mano Seimo narys, socialdemokratas Algimantas Salamakinas.

„Jie pagamins produkciją pigiau, turės didesnius pelnus. Viskas nuguls privačių kompanijų, kurios perdirba medieną Lietuvoje, kišenėse. O mes vartotojai nieko nepajausime. Dėl to mums baldai tikrai neatpigs", – įsitikinęs Seimo narys, konservatorius Kazys Starkevičius.

Aplinkos ministras buvo net iškviestas pasiaiškinti į Seimo salę. Tačiau jis ir pramonės atstovai įtarinėjimus suokalbiu atmeta. O įtarimus neskaidriais kėslais meta opozicijai.

„Tam tikras fonas formuojasi, vaizdas dėliojasi, buriama opozicija, bandymas grįžti prie buvusios sistemos. Tada turbūt buvo visiems gerai?", – kalbėjo aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. 


Rašyti komentarą...
s
stop kirtimams
2019-07-01 13:34:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
godulys prigadino ,prikirto tiek ,kad teko medienos kainą mušt. "krizė " tuojau pat privalo būti "nutraukta " įstatymiškai uždraudžiant bet kokį biznį iš lietuviškos medienos:ir perdirbio ,o,svarbiausia, ištaksavojimo - pardavimo ir išvežimo į užsienį . Tai būtų plynų kirtimų sustabdymo pirmas žingsnis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų