Pasaulio konkurencingumo indekse Lietuva pakilo į 29-tą poziciją

Pasauliniame konkurencingumo indekse Lietuva šiemet, palyginti su pernai, pakilo trimis pozicijomis į 29-ąją ir aplenkė Estiją, Latviją ir Lenkiją, skelbia eksporto skatinimo agentūra „Versli Lietuva“.

Kompiuteris (nuotr. 123rf.com)

Šiemet prie Lietuvos geresnės pozicijos reitinge labiausiai prisidėjo verslo efektyvumo rodiklių grupė, kurios vertinimas per metus pakilo iš 30-osios į 23-iąją poziciją. Taip pat pagerėjo viešojo sektoriaus efektyvumo vertinimas – kilo iš 31-os į 29-ąją poziciją. Nedaug smuktelėjo kitų dviejų rodiklių grupių vertinimas: ekonomikos raidos rodiklių grupės įvertinimas krito iš 36-os į 39-ąją poziciją, o infrastruktūros rodiklių grupė smuktelėjo iš 29-osios į 30-ąją poziciją.

„Versli Lietuva“ išskiria penkis Lietuvos ekonomikos konkurencingumo iššūkius, kurie lems tolimesnį šalies konkurencingumo augimą. Tai: ekonomikos našumo ir investicijų didinimas, mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos skatinimas sujungiant mokslo ir inovacijų potencialą, tiesioginių užsienio investicijų pritraukimas į vidutinių ir aukštųjų technologijų vystymą, eksporto ir verslo konkurencingumo augimo išlaikymas, ypač smulkių ir vidutinių įmonių, viešojo sektoriaus efektyvumo užtikrinimas.

REKLAMA

Estija šiemet reitinge yra 35-a (buvo 31-a), Latviją – 40-a (nepakito), Lenkija užima 38-ą vietą (buvo 34-a). Pirmąją vietą reitinge užima Singapūras, paskutinę – 63-iąją – Venesuela.

Šveicarijos tarptautinis vadybos institutas IMD, sudarydamas šalių konkurencingumo reitingą, vertina, kaip šalys sugeba panaudoti turimus išteklius ir kompetencijas didindamos savo gerovę. Šiais metais sureitinguotos 63 šalys, kurių vertinimas apėmė 235 skirtingus kriterijus. Du trečdaliai kriterijų – faktiniai ekonominiai, finansiniai, verslo aplinkos duomenys, likusieji – verslo vadovų apklausa.

IMD konkurencingumo reitingas sudaromas nuo 1989 metų ir šiemet pristatomas 31-ąjį kartą. Lietuva šiame reitinge vertinama ir lyginama su kitomis pasaulio šalimis nuo 2007 metų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų