Mažoms ir vidutinėms įmonėms siūlomos geresnės sąlygos kapitalui pritraukti

Siekiant plėtoti kapitalo rinką bei sukurti geresnes sąlygas smulkioms ir vidutinėms įmonėms pritraukti lėšų projektų įgyvendinimui, iš vertybinius popierius viešai platinančių įmonių siūloma nereikalauti parengti jų emisijos prospekto, jei vertybinių popierių bendra pardavimo Europos Sąjungoje vertė per 12 mėnesių neviršys 8 mln. eurų.

Vilius Šapoka (nuotr. Fotodiena.lt)

Vyriausybė trečiadienį pritarė tai numatančioms Vertybinių popierių įstatymo ir su juo susijusių įstatymų pataisoms, kuriomis įgyvendinami ES reglamento dėl dėl prospekto, kuris turi skelbiamas įmonei viešai siūlant vertybinius popierius arba juos įtraukiant į prekybą reguliuojamoje rinkoje.

ES reglamente valstybėms narėms suteikiama teisė laisvai nustatyti 1–8 mln. eurų vertybinių popierių siūlymo ribą, iki kurios reikėtų taikyti išimtį skelbti prospektą – dokumentą, kuriame investuotojams ir visuomenei pateikiama informacija apie vertybinių popierių emitentą ir jo viešai siūlomus vertybinius popierius. Šiuo metu Lietuvoje galioja 5 mln. eurų riba

„Pasirinkę maksimalios ribos taikymą, turėtume konkurencinį pranašumą prieš kitas ES valstybes, pritraukiant užsienio investicijas. Siūlomi pakeitimai suteiktų galimybę mažoms ir vidutinėms įmonėms pritraukti lėšų, išleidžiant vertybinių popierių emisijas. Tai būtų papildoma alternatyva įmonėms ir turėtų teigiamą poveikį Lietuvos kapitalo rinkai, verslo aplinkai bei kartu nesusilpnintų mažųjų investuotojų apsaugos“, – pranešime sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

REKLAMA

Finansų ministerijos teigimu, dabartiniai reikalavimai, kurie taikomi didesnėms įmonėms ar didesnėms vertybinių popierių emisijoms, netinka mažoms ir vidutinėms įmonėms bei mažesnėms vertybinių popierių emisijoms. Prospekto rengimo sąnaudos dažnai tampa neproporcinga našta smulkioms ir vidutinėms įmonėms.

Siekiant užtikrinti investuotojų apsaugą, vertybinių popierių viešam siūlymui, kurio vertė yra 1-8 mln. eurų per 12 mėnesių laikotarpį, Vertybinių popierių įstatyme siūloma nustatyti pareigą parengti ir paskelbti informacinį dokumentą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų