Bedarbiais galės būti ir mažažemiai

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui, kad turintys mažus ūkius gyventojai galėtų būti pripažinti bedarbiais. 

Darbo birža (nuotr. Organizatorių)

Siūloma, kad bedarbio statusas būtų suteiktas individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems fiziniams asmenims, kai jų turimos žemės ūkio valdos vertė už praėjusių metų mokestinį laikotarpį nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. neviršija 4,8 tūkst. eurų. 

„Gyventojai, netekę darbo, bet turintys net ir nedidelę žemės valdą ar žemės ūkį, neturi teisės į bedarbio – noriu pabrėžti – statusą ar išmokas, nors dirbdami buvo draudžiami nedarbo draudimu. Netgi nepaisoma fakto, ar iš tos žemės žmogus gauna kokių nors pajamų. Ir dar labai svarbu, kad jis, netekęs šito statuso, netgi negali dalyvauti darbo perkvalifikavimo procese, nes Darbo birža irgi negali šitos paslaugos finansuoti“, – pristatydamas projektą sakė vienas jo iniciatorių Algirdas Butkevičius.

Šiuo metu galiojančiomis Užimtumo įstatymo nuostatomis įtvirtinta, kad bedarbio statusas nesuteikiamas arba panaikinamas visiems, be išimties, fiziniams asmenims, kurie yra įregistravę žemės ūkio valdą, ūkininko ūkį ar ūkinius gyvūnus arba tapę ūkininko partneriu ar žemės ūkio valdos partneriu, t. y. vykdo individualią žemės ūkio veiklą, neatsižvelgiant į tai, ar iš šios veiklos gaunamos pajamos (jei tokių gaunama) padengia sąnaudas ir užtikrina bent minimalų pragyvenimo lygį.

Užimtumo įstatymo pataisų projektui po svarstymo pritarta bendru sutarimu. Siūloma, kad pataisos įsigaliotų 2020 m. sausio 1 d.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų