Rašyti komentarą...
Propaganda ka tu čia loji!!
Tik kažkodėl vyresni žmonės, tėvai, seneliai sako, kad "prie ruso gyventi buvo geriau nei dabar". ...
@Jonas Be abejo buvo gyvent geriau,nes buvo jauni.Tą gėrį sutapatina pasamonė su jaunyste,kai rūpesčiai neslegia,kai įsimylim,kai linksminamės ir esam jauni.
IŠ STRAIPSNIO - darbininkams taip pat dažnai buvo mokami grašiai, palyginus su tuo, ką jie uždirbdavo... o dabar kaip mokama eiliniams darbininkams, ne grašiai???
TAIP, TIKRA TIESA/ACIU AUTORIUI.
padirbi statybose metus ar du ir butas,
Nieko neturi, nieko ir neturėsi .
TEVAS SUNKIAI DIRBO KAD GAUTU BUTA. KAD GERESNIS GYVENIMAS PRIE RUSO TAI GRYNOS NESAMONES. LABAI BRANGUS MAISTAS, PIETU PAVALGYTI KAINAVO 1 RUBLI.TAI ISEITU KETURIU ASMENU SEIMAI NORMALIAI PAVALGYTI 500RUBLIU PER MENESI . TAI YRA VISO MENESIO ATLYGINIMAS, DRABUZIAI GRYNI SKUDURAI PRASTOS KOKYBES. PRIE SITOS VALDZIOS DUODA IVAIRIOS PAGALBOS O PRIE RUSO VALDZIOS JOKIOS PAGALBOS. TEVAS SUSIRGO INVALIDUMO DUODAVO KELIS EURUS O IS VALDZIOS JOKIOS PAGALBOS.KO REIKTU PRIE SITOS VALDZIOS PAMOKYTI, PARODYTI, PADETI IR AUKSTESNIUS DARBUS GALETU TIK MOKYTI ZMONES, O NE PAGAL PAZINTIS.DARBU TAI PILNA TIK DIRBK.
@VILMA Kas norėjo ir stengėsi gyveno labai gerai. Mūsų mieste ištisi kvartalai didžiulių namų po tris auktus tais laikais išaugo. Rublių neturėjo kur dėt. Kaip ir šiadien taip ir tada, buvo kas verkė ir skundėsi, o buvo kas dirbo ir uždirbo.
@Jonas Aha namų kvartalai,o buto laukdavom po 20 mažiausiai metų,o iš plačios tėvynės su dengtais sunkvežimiais atveždavo gyventojus po pusė namo apgyvendindavo didžiūjų brolių.Gal nepameni kaip sakydavo govori po ruski po litovsku neponimaju.
@Jonas
Matyt visi tik ir vogė, jeigu turėjo už ką statyt. Gerai menu tuos laikus - žmogus negalėjo net plytų, cemento įsigyti laisvai. Duodavo kyšį kam reikia ir tada tau atveždavo tiesiog pavogtų plytų, medienos ar cemento sunkvežimį.
Nereikia čia meluoti - kas buvo tie kurie statėsi tais laikais mūrinius namus.
Pakalbinkit senus, dar gyvus likusius statybininkus kuriems dabar jau 70 - 80 metų. Papasakos jums dar ne tiek kaip vogdavo statybų sektoriuje (aišku ne jie ir ne sau)
@VILMA Atsakymas poniai,kas nebuvo tinginiai visko turejo ir pavalge ir apsirengę buvo,turėjom geras siuvejas ir dar labiau pasipuošę nei dabar,nebuvo bedarbių,benamių ar narkomanų ir ne bijodavom eiti vidurį nakties kad kas rankinuką ištrauks ir dar į galvą duos
@Senjore Nejaugi senjore tamsiam užkampyje tais "nuostabiais" laikais huliganai nepardavė plytos.
Tegul tik nemeluoja. Visi gyveno gerai turėjo gyvenamą vietą, darbą. Nebuvo bomžų.
@Darbininkas Nes sodindavo už valkatavimą,aha turėjo vietą gyveno 3kartos vieno kambario bute.
1964 metais man sukakao 16 metų ir buvo išduotas pasas .Kiek prisimenu tėvus jie visada turėjo pasus . Nuo 1964 metų buvo pradėta mokėti pensijos .
Iš kur tokia melagiena.Sunkųs laikai buvo,bet ne taip,kai rašoma straipsnyje.
Į viršų