Slidinėjimo kurorte daugiau kaip 400 britų pabėgo iš karantino

Kalnų slidinėjimo kurorte Verbjė Šveicarijoje iš viešbučio, kuriame buvo karantinuoti, savavališkai išvyko šimtai britų, remdamasis šaltiniais pranešė leidinys „The Telegraph“.

Laikraščio duomenimis, turistai 10 dienų privalėjo izoliuotis savo numeriuose, tačiau sekmadienį viešbučio darbuotojai pareigūnams pranešė, kad britai išvyko iš komplekso ir neatsako į skambučius.

Iš 420 karantinuotų britų viešbutyje sekmadienį liko mažiau nei 10.

Gruodžio 20-osios vidurnaktį Šveicarijos pareigūnai nutraukė skrydžius iš Jungtinės Karalystės ir į ją, pasirodžius pranešimams, kad JK plinta naujos atmainos koronavirusas. Šveicarija taip pat nustatė reikalavimą šalyje esantiems britams 10 dienų karantinuotis bent nuo gruodžio 14-osios.

Gruodžio 24-ąją Šveicarijos pareigūnai paskelbė, kad JK gyventojai, taip pat ir tie, kuriems taikomas karantinas, gali grįžti į tėvynę, jei laikosi visų būtinų priemonių ir informuoja vietos pareigūnus, kokiu transportu vyks namo.

Verbjė turizmo valdybos direktorius sakė, kad taisyklės parengtos skubotai ir gana painios. „Turėjome labai mažai informacijos ir turistus informavome, kaip galėjome, – sakė jis. – Paskambinome į visus viešbučius, visiems kelionių organizatoriams ir pasakėme, kad keliautojai iš Didžiosios Britanijos turi pranešti apie save Šveicarijos pareigūnams.“

Pareigūnas pridūrė, kad dauguma pabėgusių turistų galėjo manyti, kad taisyklėms nenusižengia.

Manoma, kad kai kurie „dingę“ britų turistai išvyko į Prancūziją. Kalnų keltuvai Prancūzijoje neveikia taikant kovos su pandemija priemones, bet trasos atidarytos ir slidininkams leidžiama slidinėti, kopti į kalnus ir leistis nuo jų slidėmis.

Nuo gruodžio 20-osios daugelis Europos šalių neįsileidžia keliautojų iš JK, Londone ir Pietų Anglijoje sugriežtinus suvaržymus dėl naujos atmainos koronaviruso. Ekspertų vertinimu, naujos atmainos viruso užkrečiamumas yra 70 proc. didesnis.

Šveicarijoje nuo pandemijos pradžios išaiškinta per 428 tūkst. užsikrėtimo koronavorusine infekcija atvejų, daugiau kaip 7 tūkst. COVID-19 pacientų mirė. 317,6 tūkst. sirgusiųjų jau pasveiko.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų