Ribojama D. Trumpo laisvė tviteryje: pažeidė konstituciją

JAV lyderio Donaldo Trumpo paskyra socialiniame tinkle „Twitter“ trečiadienį atšaukė blokavimą kai kuriems prezidento kritikams, įgyvendindama teismo nutarimą, kad valstybės vadovas neturi teisės ignoruoti opozicijos nuomones.

Viena federalinė teisėja gegužę nutarė, kad neleidžiant vartotojams sąveikauti su prezidento @realDonaldTrump paskyra pažeidžiamas JAV konstitucijos pirmoji pataisa, garantuojanti piliečiams teisę į žodžio laisvę. Šią bylą iškėlė Kolumbijos universiteto Knighto Pirmosios pataisos institutas.

D. Trumpo komanda apskundė teismo sprendimą, bet vis dėlto pašalino blokavimą septyniems žmonėms, minimiems byloje.

Institutas trečiadienį paskelbė „Twitter“, kad @realDonaldTrump paskyra nebeblokuoja daugelio žmonių, esančių Teisingumo departamentui pateiktame 41 asmenų sąraše.

„Džiaugiamės, kad Baltieji rūmai imasi veiksmų įgyvendinti apygardos teismo nutarimą, kad Pirmoji (konstitucijos) pataisa neleidžia prezidentui blokuoti „Twitter“ vartotojus vien dėl to, kad jie jį kritikuoja“, – nurodė institutas.

REKLAMA

„Vis dėlto tebegauname pranešimų, kad daugiau asmenų, be įvardytųjų, tebėra blokuojami @realDonaldTrump paskyros“, – pridūrė įstaiga.

Institutas reikalauja, kad Baltieji rūmai nedelsdami atšauktų blokavimą visiems „Twitter“ vartotojams, užblokuotiems dėl savo politinių pažiūrų.

Teisingumo departamentas birželį pažadėjo apskųsti teismo sprendimą, kurį gina institutas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų