Rasistinis išpuolis Anglijoje: po „Brexit“ pasiūlė palikti šalį arba kalbėti angliškai

Brexit dienos“ proga Anglijoje platinti skelbimai, kurie perspėjo daugiabučių gyventojus kalbėti tik anglų kalba, sulaukė ir vietos policijos dėmesio. Pradėtas tyrimas dėl rasistinio išpuolio, rašoma naujienų portale theguardian.com.

Dar penktadienio rytą atspausdinti skelbimai, su antraštė „Su „Brexit“ diena“, buvo kabinami Norviče, Anglijoje, ant kiekvienų daugiabučio butų durų. Tą dieną Jungtinė Karalystė oficialiai paliko Europos Sąjungą.

Daugiabučio gyventojams skelbime buvo rašoma, kad „dabar šnekamoji kalba yra karališkoji anglų kalba“. Taip pat džiaugtasi ir pačiu momentu: „Pagaliau atgavome savo didingą valstybę“.

Gyventojai perspėti, kad tie, kurie nesiruošia kalbėti angliškai, turėtų visiškai palikti Jungtinę Karalystę. „Netrukus mūsų valdžia įves įstatymus, kurie britų tautą iškels virš kitų. Taigi, prisitaikykite arba išvykite. Tesaugo Dievas karalienę, jos valdžią ir visus tikrus patriotus.“

Vietos policija teigia, kad visi skelbimai buvo nuimti ir bus išnagrinėti teismo ekspertizės. Pareigūnai, kartu su miesto taryba, peržiūrinėja vaizdo stebėjimo kamerų įrašus, kad galėtų identifikuoti pažeidėjus.

„Šioje visuomenėje nėra vietos neapykantai ir diskriminacijai. Niekas neturėtų susidurti su grasinimais, bauginimais. Mes kartu kovojame su priešiškumu. Mes privalome būti vieningi ir sudaryti sąlygas visiems žmonėms, kad šie galėtų jaustis saugūs ir ramūs“, – kalbėjo policijos atstovė žiniasklaidai.

Norvičo miesto taryba šeštadienį savo „Twitter“ paskyroje rašė, kad didžiuojasi miesto, kaip visus žmones priimančios erdvės, istorija. „Mes netoleruosime tokio elgesio. Kai tik išsiaiškinsime, kas tai padarė – perduosime policijai, kuri dabar vykdo tyrimą.“

„Šį įvykį priimame labai rimtai ir siekiame, kad daugiabučio gyventojai, kurie ką nors žino, susisiektų su mumis ar policija“, – rašoma pranešime.

„Aš visiškai smerkiu tokį bjaurų skelbimą. Tie, kas tai padarė – įvykdė nusikaltimą ir turės už tai atsakyti“, – teigė vienas iš Norvičo miesto tarybos narių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų