• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos protestantų bažnyčios vadovė Annette Kurschus pirmadienį atsistatydino iš pareigų po to, kai buvo apkaltinta slėpusi savo kolegos galimai vykdytą lytinį išnaudojimą.

Vokietijos protestantų bažnyčios vadovė Annette Kurschus pirmadienį atsistatydino iš pareigų po to, kai buvo apkaltinta slėpusi savo kolegos galimai vykdytą lytinį išnaudojimą.

REKLAMA

A. Kurschus neigė žinojusi apie įtariamą išnaudojimą, tačiau sakė, jog atsistatydina, „kad nepadarytų žalos savo bažnyčiai“.

60-metė teologė atsidūrė skandalo sūkuryje žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams, kad ji žinojo apie įtarimus vienam jos kolegai Zygeno bažnyčios apygardoje, tačiau nieko nedarė.

Šio vyro atžvilgiu policija dabar vykdo tyrimą.

A. Kurschus sakė, kad ji seniai pažinojo įtariamojo šeimą ir žinojo tiek apie jo homoseksualumą, tiek apie jo neištikimybę žmonai.

Pastarosiomis dienomis į ją nukreiptos žiniasklaidos akys nukreipia dėmesį nuo „jiems padarytos neteisybės išaiškinimo“, sakė A. Kurschus ir pridūrė, kad šis „absurdiškas ir žalingas poslinkis“ turi liautis.

REKLAMA
REKLAMA

Ji teigė, kad siekė apsaugoti šeimą, tačiau sulaukė kritikos dėl skaidrumo trūkumo.

„Tai dar skaudžiau, nes niekada – pabrėžiu – niekada nesiekiau išvengti atsakomybės, nuslėpti svarbių faktų, dangstyti faktų ar net dangstyti kaltinamąjį“, – sakė maždaug 20 mln. Vokietijos protestantų aukščiausia atstovė.

REKLAMA

Protestantų bažnyčios sinodui vadovaujanti Anna-Nicole Heinrich sakė, kad A. Kurschus atsistatydinimas „parodo, kaip svarbu bažnyčiai imtis ryžtingų veiksmų seksualinio smurto klausimu“.

Katalikų bažnyčią jau daugelį metų krečia neramumai dėl kaltinimų lytiniu priekabiavimu, tuo tarpu protestantų bažnyčios jie beveik nepalietė.

2018 metais Vokietijos vyskupų konferencijos užsakymu atlikto tyrimo išvadose teigiama, kad 1946–2014 metais 1 670 katalikų dvasininkų įvykdė vienokią ar kitokią lytinę prievartą prieš 3 677 nepilnamečius.

REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad tikrasis aukų skaičius yra daug didesnis.

2021-aisiais paskelbtoje 800 puslapių ataskaitoje apie Kelno vyskupiją nustatyta, kad 1975–2018 metais buvo 202 įtariami seksualinės prievartos vykdytojai ir 314 aukų. Daugiau nei pusė aukų buvo jaunesnės nei 14 metų.

Katalikų bažnyčios išmokos prievartos aukoms Vokietijoje 2020 metais buvo padidintos iki 50 tūkst. eurų. Anksčiau buvo mokama apie 5 tūkst. eurų, tačiau šios kampanijos atstovai teigia, kad ši suma vis dar nepakankama.

Vien praėjusiais metais buvo patvirtinta apie 28 mln. eurų išmokų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų