Neramumai Prancūzijoje: „geltonųjų liemenių“ protestuotojus policija vaikė ašarinėmis dujomis

Prancūzų policija kelis kartus panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas, kad Prancūzijos pietvakarių Tulūzos mieste šeštadienį išvaikytų beveik 1 tūkst. „geltonųjų liemenių“ protestuotojų.

Taip pat būta susirėmimų Monpeljė mieste šalies pietuose, kur policijai teko vaikyti maždaug 300 protestuotojų.

Policija pranešė, jog buvo nesunkiai sužeisti keturi pareigūnai. Už įvairius nusižengimus buvo suimti devyni demonstruotojai.

Tulūzoje, kur „geltonųjų liemenių“ protestai rengiami kiekvieną šeštadienį, demonstruotojai surengė eitynes, kurių dalyviai nešė milžinišką plakatą su užrašu „Nusibodo išgyventi. Norime gyventi“.

Sostinėje Paryžiuje kai kurios „geltonosios liemenės“ prisijungė prie klimato aktyvistų surengtų eitynių.

„Geltonųjų liemenių“ judėjimas rugsėjį atgijo, tačiau protestų mastas nesiekia 2018 metų pabaigoje ir šių metų pirmąjį pusmetį buvusių lygių.

Be to, Prancūzijos vyriausybė šią savaitę pristatė 2020 metų biudžeto projektą, kuriame numatė sumažinti namų ūkių mokesčius daugiau kaip 9 mlrd. eurų, tikėdamasi, jog tai padės padaryti galą „geltonųjų liemenių“ protestams.

Pagal biudžeto projektą, mokesčiai namų ūkiams bus sumažinti 9,3 mlrd. eurų, o įmonėms – daugiau kaip 1 mlrd. eurų.

Į šią sumą įtrauktas maždaug 12 mln. namų ūkių mokesčių sumažinimas 5 mlrd. eurų, kurį prezidentas Emanuelis Makronas pažadėjo įgyvendinti po „didžiųjų nacionalinių debatų“, kuriuos jis surengė mėgindamas rasti būdą nutraukti protestus.

2018 metų lapkričio viduryje Prancūzijoje prasidėjo masiniai protestai prieš degalų akcizų didinimą. Akcijas, kurios tradiciškai vykdavo šeštadieniais, rengė geltonosiomis liemenėmis pasivadinęs judėjimas.

Iš pradžių buvo protestuota prieš degalų akcizų didinimą, tačiau vėliau buvo pradėta reikšti nepasitenkinimą ir kitais valdžios sprendimais, o E. Macronui buvo priekaištaujama už tai, kad jis ignoruoja kasdienes daugelio prancūzų problemas.

Po ilgų mėnesių gatvių protestų, per kuriuos neretai kildavo riaušių ir susirėmimų su policija, E. Macronas paskelbė apie mokesčių mažinimą, darbo užmokesčio didinimą ir kitas mažas pajamas gaunantiems namų ūkiams skirtas priemones.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų