Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Irano užsienio reikalų ministrui Hosseinui Amirui-Abdollahianui testu patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19, antradienį pranešė vietos žiniasklaida.

Irano užsienio reikalų ministrui Hosseinui Amirui-Abdollahianui testu patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19, antradienį pranešė vietos žiniasklaida.

REKLAMA

Tokia žinia nuskambėjo šiitiškai respublikai svarbiu momentu, kai dedamos diplomatinės pastangos atgaivinti susitarimą su galingosiomis valstybėmis dėl Teherano branduolinės programos.

H. Amirui-Abdollahianui „šiandien testu patvirtintas koronavirusas“, vėlai pirmadienį pranešė naujienų agentūra „Tasnim“.

57 metų karjeros diplomatas, kurį ultrakonservatorius prezidentas Ebrahimas Raisi rugpjūtį paskyrė Irano diplomatijos vadovu, buvo karinio stratego generolo Qassemo Soleimani, praėjusių metų pradžioje nukauto per JAV drono smūgį, artimas patikėtinis.

„Bendra jo sveikatos būklė yra patenkinama, jis tęsia savo kasdienes pareigas laikydamasis karantino“, – valstybinei naujienų agentūrai IRNA sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Saeedas Khatibzadeh.

REKLAMA

Sekmadienį S. Khatibzadeh pranešė, kad derybos su likusiomis 2015 metų branduolinio susitarimo šalimis atsinaujins „per artimiausias dvi ar tris savaites“, nors ir pridūrė, kad ministrai jose nedalyvaus.

JAV prezidento Joe Bideno administracija ne kartą įspėjo, kad laiko grąžinti Ameriką į paktą, iš kurio Vašingtoną išvedė ankstesnis prezidentas Donaldas Trumpas, lieka vis mažiau.

Vašingtonas derybose dalyvauja netiesiogiai – per ES tarpininkus.

D. Trumpo sprendimas atšaukti susitarimą ir grąžinti skaudžias ekonomines sankcijas Iranui paskatino Teheraną atsisakyti daugelio įsipareigojimų, prisiimtų mainais į pažadą iš dalies panaikinti sankcijas.

Vakarų šalių vyriausybės šeštadienį savo bendru pareiškimu išsakė „didelį“ susirūpinimą dėl smarkiai prisodrinto urano ir prisodrinto metališkojo urano gamybos Irane. Šis procesas neatitinka „jokių įtikinamų civilinių poreikių“, pabrėžė vyriausybės. 

Iraniečių valdžia atkirto, kad ši produkcija skirta „medicininėms reikmėms ir Teherano mokslinių tyrimų reaktoriaus kurui“. Šiitiška respublika pakartojo, kad yra pasirengusi atnaujinti dialogą Vienoje.

Šios derybos įstrigo prieš E. Raisi išrinkimą birželį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų