Erdoganas: per atsitiktinį artilerijos sviedinio sprogimą žuvo septyni Turkijos kariai

Septyni turkų kariai žuvo ir dar 25 buvo sužeisti per sprogimą kariuomenės šaudmenų sandėlyje Turkijos pietryčiuose, šeštadienį patikslino prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

Gynybos ministerija penktadienį vakare pranešė, kad vienas artilerijos sviedinys „atsitiktinai“ sprogo Siungiu Tepės karinėje bazėje Chakario provincijoje, netoli sienos su Iraku ir Iranu.

Tąsyk buvo paskelbta, kad buvo sužeisti 25 kariai, o dar septyni dingo.

R. T. Erdoganas anksčiau šeštadienį sakė, kad keturi kariai žuvo kaip „kankiniai“, o dar „apie 20“ buvo sužeisti. Jokių dingusių karių jis nepaminėjo.

Tačiau vėliau prezidentas, prieš išvykdamas į Paryžių dalyvauti Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-ųjų metinių minėjimo renginiuose, kalbėdamasis su žurnalistais patikslino kad žuvusių karių yra septyni, o sužeistųjų - 25.

Pasak jo, keturių sužeistųjų būklė sunki; jie evakuojami sraigtasparniu į ligoninę Ankaroje. Kiti buvo hospitalizuoti Chakario provincijoje.

Kol kas neaišku, ar sprogimas driokstelėjo vykdant kažkokią kovinę užduotį, ar per pratybas.

Turkijos pietryčiuose, kur gyventojų daugumą sudaro kurdai, jau daug metų vyksta susirėmimų tarp vyriausybės pajėgų ir Kurdistano darbininkų partijos (PKK), Ankaros ir jos sąjungininkų Vakaruose laikomos teroristine grupuote.

Turkija taip pat reguliariai bombarduoja PKK bazes šiaurės Irake.

Po trumpai išsilaikiusių paliaubų 2015 kovos vėl atsinaujino, todėl lieka vis mažiau vilčių taikiai išspręsti konfliktą, nuo 1984 metų nusinešusį jau daugiau kaip 40 tūkst. gyvybių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų