Bidenas po inauguracijos pirmąkart atvyko į Baltuosius rūmus

Naujasis JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį atvyko į Baltuosius rūmus, paskutiniąją kelio atkarpą nuėjęs pėsčiomis kartu su savo šeimos nariais dėl koronaviruso pandemijos baugiai ištuštėjusiomis Vašingtono gatvėmis.

Laikantis griežtų saugumo priemonių kariuomenės orkestrai ir policijos motociklininkai lydėjo prezidento kortežą Pensilvanijos aveniu iki Baltųjų rūmų.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Bidenas prisaikdintas 46-uoju JAV prezidentu

46-uoju JAV prezidentu tapęs J. Bidenas važiavo prezidentiniu limuzinu, pažymėtu 46-uoju numeriu, apsuptu šešių kaukėtų Slaptosios tarnybos agentų.

Galiausiai  78 metų J. Bidenas ir jo žmona Jill išlipo ir nuėjo iki Baltųjų rūmų laiptų.

„Atrodo, tarsi grįžčiau namo“, – J. Bidenas, daug laiko leisdavęs Baltuosiuose rūmuose, kai dirbo viceprezidento poste Baracko Obamos administracijoje, pakeliui sakė televizijai „NBC News“.

Tuojau po Bidenų į Baltuosius rūmus įžengė Kamala Harris – pirmoji JAV viceprezidente tapusi moteris.

Maždaug keturiomis valandomis anksčiau J. Bidenas buvo prisaikdintas JAV Kapitolijuje ir savo inauguracijos kalboje pasisakė už šalies ir jos žmonių vienybę bei dar kartą pažadėjo būti visų amerikiečių prezidentas.

Tuojau po prisaikdinimo J. Bidenas ir K. Harris pirmiausiai aplankė Arlingtono nacionalines kapines pagerbti kritusių JAV karių. Toje ceremonijoje taip pat dalyvavo buvę prezidentai Billas Clintonas, George'as W. Bushas ir B. Obama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų