Minskas: ES ministrų susitikimas su S. Cichanouskaja – kišimasis į Baltarusijos reikalus

Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas su buvusia kandidate į Baltarusijos prezidentus Sviatlana Cichanouskaja Briuselyje yra atviras kišimasis į šalies reikalus, šeštadienį pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolis Hlazas.

S. Cichanouskaja (nuotr. Fotodiena.lt)

„Tai, žinoma, galėtų būti juokinga ir įdomu, jei nebūtų taip liūdna. Iš esmės visiškai akivaizdu, kad tokie veiksmai, jei jie bus, yra įžūlus ir nepridengtas kišimasis į mūsų šalies vidaus reikalus ir visiška nepagarba jos piliečiams“, – sakė A. Hlazas, kurį cituoja valstybinė agentūra BelTA.

„Kam apskritai rengti rinkimus, jei galima tiesiog paskirti tam tikrą visais atžvilgiais patogų subjektą iš šalies ir apsimesti, kad mezgate ryšius su juo? Po tokių žingsnių, mano nuomone, niekam nereikės įrodinėti, kad vykdoma politika siekiant pakenkti Baltarusijos suverenitetui“, – pridūrė jis.

Anot A. Hlazo, „ES atstovas Minske bei atitinkami pareigūnai Briuselyje jau informuoti“ apie Baltarusijos „principingą ir aiškią poziciją“ šiuo klausimu. 

ES atstovas anksčiau šią savaitę pranešė, kad Bendrijos šalių užsienio reikalų ministrai ir bloko diplomatijos vadovas pirmadienį Briuselyje susitiks su Baltarusijos opozicijos lydere S. Cichanouskaja.

Šis susitikimas įvyks prieš ES Užsienio reikalų tarybai susirenkant svarstyti sankcijų Minskui.

„Vyriausiasis įgaliotinis-vicepirmininkas Josepas Borrellis pirmadienio rytą Briuselyje rengia neformalų susitikimą su p. Sviatlana Cichanouskaja ir ES šalių narių užsienio reikalų ministrais“, – ketvirtadienį informavo ES atstovas užsienio reikalams Peteris Stano.

REKLAMA

S. Cichanouskaja teigia laimėjusi rugpjūčio 9 dieną vykusiuose rinkimuose prieš prezidentą Aliaksandrą Lukašenką. Ji buvo priversta pabėgti į Lietuvą, o Baltarusijoje įsiplieskė didžiuliai protestai prieš autoritarinį lyderį.

ES, pareiškusi nepripažįstanti oficialių rezultatų, suteikusių A. Lukašenkai pergalę, rengia sankcijas jo režimo pareigūnams, kuriuos blokas kaltina rinkimų klastojimu ir smurtiniu susidorojimu su protestuotojais.

Pranešimas apie neformalų susitikimą buvo paskelbtas Europos Parlamentui teisiškai neprivaloma rezoliucija paraginus taikyti sankcijas A. Lukašenkai ir jo aplinkai.


Rašyti komentarą...
Z
Zita
2020-09-19 20:03:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bebrotnamis
Atsakyti
0

V
Vilniete
2020-09-20 10:26:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
NUSUSUSI VARNA-TUPI LIETUVOJE ,DINK is cia nuo musu sprando...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų