ES pranešė apie pradedamą darbą rengiant sankcijas Baltarusijos valdžiai

Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrelis penktadienį paskelbė, kad Bendrija nepripažįsta oficialių Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų ir pradeda darbą rengiant sankcijas prieš asmenis, kurie pažeidė demokratinius principus.

Tūkstančiai žmonių susirinko prie Vyriausybės rūmų Minske (nuotr. SCANPIX)
17

Baltarusija: ES nesutinka su rinkimų rezultatais. Prasideda darbas siekiant nubausti asmenis, atsakingus už smurtą ir falsifikavimą“, – parašė jis tviteryje penktadienį po ES užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijos.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tūkstančiai žmonių susirinko prie Vyriausybės rūmų Minske

Vaizdo ryšiu buvo surengtas neeilinis ES užsienio reikalų tarybos posėdis, kurio vienas iš pagrindinių klausimų buvo padėtis Baltarusijoje ir galimos sankcijos „kaltiesiems dėl smurto ir falsifikavimo“.

Aliaksandrui Lukašenkai lojali Centrinė rinkimų komisija (CRK) penktadienį paskelbė, esą dabartinis Baltarusijos vadovas per praėjusios savaitės balsavimą gavo 80,1 proc. balsų, o pagrindinė jo varžovė opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja – 10,12 procento. 

Komisijos tvirtinimu, Andrejus Dmitrijevas gavo 1,21 proc., Hana Kanapackaja – 1,68 proc., o Siarhejus Čeračenas – 1,14 proc. balsų. Prieš visus kandidatus balsavo 4,59 proc. rinkėjų, o rinkėjų aktyvumas siekė 84,28 proc., nurodo CRK.

(123 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestai Baltarusijoje

Baltarusijoje nuo sekmadienio tęsiasi masiniai protestai ir jų dalyvių susirėmimai su milicija. Oficialiais duomenimis, per neramumus du žmonės neteko gyvybių, dar šimtai buvo sužeisti, o apie 7 tūkst. asmenų buvo sulaikyti.

Penktadienio vakarą šalia Vyriausybės rūmų Minske susirinko keli tūkstančiai žmonių, protesto akcija vyksta taikiai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų