Trečioji protestų banga Baltarusijoje: OMON veržėsi į namų laiptines, naudojo ašarines dujas papildyta 23:58 val.

Baltarusijos sostinėje Minske antradienį, trečią vakarą iš eilės, vyko susirėmimai tarp saugumo pajėgų ir opozicijos demonstrantų, protestuojančių dėl esą suklastotų prezidento rinkimų rezultatų, o žiniasklaida pranešė apie virtinę naujų areštų.

Baltarusijos milicija ruošiasi trečiajai protestų nakčiai: sulaikomi žmonės, sumušė ir areštavo žurnalistų (nuotr. SCANPIX)
13

„Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo“ (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL) Baltarusijos biuras pranešė, kad Minsko pietvakarinėje dalyje protestuotojai stato apie metro aukščio barikadas iš šiukšlių konteinerių, gatvės vazonų ir kitų stambių daiktų. Eismas buvo iš dalies blokuotas. Demonstrantus milicija stengiasi išvaikyti kurtinamosiomis granatomis, o protestuotojai į pareigūnus svaido petardas ir fejerverkus.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Baltarusijos milicija ruošiasi trečiajai protestų nakčiai: sulaikomi žmonės, sumušė ir areštavo žurnalistų

Taip pat pranešama, kad dešimtys žmonių įstrigo vienoje parduotuvėje, o milicija paleido ašarines dujas.

Portalo „Naša Niva“ duomenimis pietrytiniame Minsko rajone masiškai sulaikomi protestuotojai, taip pat naudojamos kurtinamosios granatos. Milicijos specialiosios pajėgos OMON veržiasi į namų laiptines, kur gali būti pasislėpę demonstrantų, o šie priešinasi pareigūnams. RFE/RL duomenimis, esama sužeistų per susirėmimus.

Žiniasklaidos pranešimuose taip pat sakoma, kad viename rytiniame sostinės rajone susirinko tūkstančiai protestuotojų. Apie didelius susirėmimus kol kas neskelbiama, bet į šią teritoriją jau siunčiamos teisėsaugos pajėgos.

(123 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestai Baltarusijoje

Protesto akcijos vyksta ir keliuose kituose Baltarusijos miestuose.

Nuo sekmadienio Baltarusijos miestuose vyko dideli protestai, išprovokuoti kontroversiškų prezidento rinkimų, per kuriuos, autoritariniam lyderiui Aliaksandrui Lukašenkai lojalios Centrinės rinkimų komisijos tvirtinimu, jis triuškinama persvara buvo perrinktas dar vienai kadencijai, o pagrindinė opozicijos kandidatė S. Cichanouskaja esą liko antra su 10 proc. balsų.


Rašyti komentarą...
A
Antanas
2020-08-12 06:14:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Silnaprotis ūsuotas batka - komunistinė utėlė, siurbianti Baltarusijos kraują. Netemps ilgai. Greitai Baltarusija išsivaduos! Visas normalus pasaulis palaiko Baltarusijos laisvės kovotojus!
Atsakyti
-20

X
X
2020-08-12 08:01:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baltarusija susitvarkys pati paziurekit kas Lietuvoj daros genocidas konkretus medicininiu paslaugu neimanoma gaut daktarai nedirba tyciojas jei dasibeldi liaudis sako jei nenori kad tavo darza matytu - rodyk i kaimyno...
Atsakyti
-9

P
Petras
2020-08-12 02:54:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Batka gerai lupa, nes turi pavyzdi Ukraina
OMON nedaleis Ukrainos rezultato.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų